Opera w podwórku

16.06.2020, Magdalena Jagiełło-Kmieciak

W sobotę 20 czerwca o 20.00 na podwórzu kamienicy przy ulicy Swarożyca 15 w Szczecinie odbędzie się kameralny, bezpłatny koncert solistów Opery na Zamku w Szczecinie: Victorii Vatutiny  (sopranistka) i Pavla Tolstoya (tenor) oraz Olgi Bilas (akompaniatorka – fortepian). Występ potrwa około 45 minut.

Koncert odbędzie się dzięki uprzejmości i pomocy Opery na Zamku w Szczecinie. Głównym organizatorem jest Wspólnota Mieszkaniowa Swarożyca 15 Front.

W programie między innymi:

1. „Cisza dookoła” – aria Stefana z opery „Straszny dwór” S. Moniuszki – Pavlo Tolstoy
2. „Quando m’en vo” – walc Musetty z opery „Cyganeria” G. Pucciniego – Victoria Vatutina
3. „Questa o quella” – ballada Księcia z opery „Rigoletto” G. Verdiego – Pavlo Tolstoy
4. „Summertime” – aria Clary z opery „Porgy and Bess” G. Gershwina – Victoria Vatutina
5. „O soave fanciulla” – duet Mimi i Rudolfa z opery „Cyganeria” G. Pucciniego – Victoria Vatutina i Pavlo Tolstoy

UWAGA! OBOWIĄZUJĄ AKTUALNE PRZEPISY DOTYCZĄCE ZGROMADZEŃ – MASECZKI, ZACHOWANIE 2-METROWEGO DYSTANSU.

   Artyści:

Victoria Vatutina

Victoria Vatutina jest absolwentką Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Sztuka XXI wieku” w Kijowie. Zadebiutowała w 2006 roku w Operze Wrocławskiej partią Violetty Valery w „Traviacie” Verdiego. W latach 2007-2017 była solistką Opery Nova w Bydgoszczy, obecnie jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie. Na swoim koncie ma m.in. role w takich przedstawieniach, jak: „Così fan tutte” (Fiordiligi), „Czarodziejski flet” (Pamina), „Wesele Figara” (Susanna), „Cyrulik Sewilski” (Rozyna), „Napój miłosny” (Adina), „Rigoletto” (Gilda), „Bal maskowy” (Oscar), „Cyganeria” (Mimi, Musetta), „Gianni Schicchi”  (Lauretta), „Carmen” (Micaela). Obecnie jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie.

Victoria Vatutina, Pavlo Tolstoy, Leszek Skrla, “Traviata” Verdiego, Opera Nova w Bydgoszczy
Pavlo Tolstoy

Pavlo Tolstoy to absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Występuje w większości teatrów operowych w Polsce, ma na swoim koncie 40 partii operowych. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach operowych, m.in. w Edynburgu, Savonlinnie i Aix-en-Provence. Śpiewał m.in. na deskach takich – teatrów, jak Teatr Operowy Liceu w Barcelonie i Opera w Dubaju. Nagrywał z Orkiestrą Polskiego Radia. Partnerował Mariuszowi Kwietniowi, Piotrowi Beczale i Aleksandrze Kurzak, współpracował z Davidem Pountneyem i Grahamem Vickiem. Obecnie jest solistą Opery na Zamku w Szczecinie.

Victoria Vatutina, Pavlo Tolstoy, “Traviata” Verdiego, Opera Nova w Bydgoszczy
Olga Bilas

Olga Bilas to absolwentka Akademii muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.