Azyl Wociala by Broadway w Polsce

27.07.2020, Krzysztof Korwin-Piotrowski

Jakub Wocial jest charyzmatycznym aktorem i wokalistą musicalowym, który zrobił już międzynarodową karierę. Jest również reżyserem musicali i widowisk muzycznych, producentem i artystą projektu “Broadway w Polsce” oraz Kierownikiem Artystycznym Sceny Musicalowej w Teatrze Rampa w Warszawie.

“Falling Slowly” Markéty Irglovej, śpiewają Dorota Osińska i Jakub Wocial

W pandemicznej rzeczywistości, kiedy kultura głównie skupiła się w Internecie, Wocial wymyślił projekt idealnie skrojony na te trudne czasy, a dający wytchnienie i radość obcowania na żywo z artystami. Tak powstał Azyl by Broadway w Polsce. Jak czytamy w opisie tego cyklu:

Wszystkie spotkania są bardzo kameralne, intymne oraz unikatowe, bo przy tak niewielkiej widowni każda osoba bezpośrednio wpływa na atmosferę podczas koncertu i niemożliwe są dwa takie same wieczory. Azyl mieści się w Sali Klubowej Teatru Rampa, czyli miejscu szczególnie bliskim Wocialowi i zapraszanym przez niego gościom. Jak sam artysta jednak zaznacza – nie miejsce jest tutaj najważniejsze, bo Azyl tworzą ludzie i to oni czynią go wyjątkowym. W pierwszych tygodniach działalności Azylu mogliśmy posłuchać m.in.: Edyty Krzemień, Doroty Osińskiej, Emilii Klimczak czy inicjatora całego zamieszania – Jakuba Wociala.

Ta formuła bardzo się sprawdziła. Wielu widzów bywa w Azylu regularnie. Koncerty – spotkania odbywają się codziennie o 19.00.

Bilety na nadchodzące wydarzenia można kupić w serwisie bilety.fm, a szczegóły i bieżące informacje dotyczące działalności oraz repertuaru Azylu dostępne są na kanałach Broadway w Polsce na Facebooku oraz na Instagramie.

“She Used To Be Mine” Sary Bareilles, śpiewa Jakub Wocial, muzycy: Paweł Stankiewicz, Kornel Jasiński, Piotr Maślanka