Opera Krakowska – koncert w ogrodzie

23.06.2020

Nadeszła długo oczekiwana chwila – po prawie trzech miesiącach przerwy artyści Opery Krakowskiej wystąpią na żywo przed publicznością podczas galowego koncertu „Viva Opera…!”, który odbędzie się 27 czerwca o godzinie 19:00 w Ogrodzie Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się galowy koncert pod znaczącym tytułem „Viva Opera…!” („Niech żyje Opera…!”). Na program złożą się m.in. fragmenty arcydzieł operowych z repertuaru krakowskiej sceny: „Carmen” Georgesa Bizeta, „Cyganerii” Giacomo Pucciniego czy „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Nie zabraknie również wątków operetkowych.

Wystąpią: Magdalena Barylak, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Wołodymyr Pańkiw oraz Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej. Całość poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Koncert kończy trudny sezon artystyczny 2019/2020 – na skutek pandemii została przesunięta w czasie marcowa premiera „Orfeusza w piekle” (zaplanowana jest obecnie na 23 października 2020 roku), nie odbył się też Letni Festiwal Opery Krakowskiej.

Dla widzów przy wejściu będzie dostępny płyn odkażający, a widownia składająca się ze 150 miejsc zostanie zorganizowana z zachowaniem dystansu społecznego oraz wygody publiczności.

Bilety na koncert w cenie 50 zł można kupić: online oraz w Kasie Opery Krakowskiej, która jest czynna od 11:00 do 18:00 z przerwą od 14:00 do 15:00 oraz w soboty od 11:00 do 15:00. Jest możliwość dokonywania rezerwacji. Więcej informacji na ten temat w zakładce BILETY.

 Partnerem koncertu jest Muzeum Archeologiczne w Krakowie.