Opera na Manhattanie

1.07.2020, KKP

1 lipca o godzinie 19.00 na Tarasie Sztuki, na IV piętrze Centrum Handlowego MANHATTAN w Gdańsku-Wrzeszczu nie będzie wrzasku, lecz piękny śpiew operowy i operetkowy. Na koncert zaprasza popularyzator opery Jerzy Snakowski. To smakowanie muzyki poważnej jest planowane na każdą środę wakacji. Wstęp jest wolny. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Teatr Warsztatowy Znak i Gdańska Szkoła Artystyczna.

Bellcanti – Opera Girls
Bellcanti czyli trzy operowe dziewczyny i jedna przy fortepianie. W ich wykonaniu zabrzmią najsłodsze operowe arie, smakujące prosecco z truskawkami. Śpiewaczki traktują operę bardzo serio, ale czasami – odpuszczają i bawią się nią, nadając dawnym ariom nowe, crossoverowe brzmienie.

Ten koncert to prowokacyjna propozycja dla operowych ortodoksów i wabik dla tych, którzy przysięgali, że z operą nie chcą mieć nic wspólnego. Tym razem panie nie tylko zaśpiewają, ale w rozmowie z Jerzym Snakowskim opowiedzą, dlaczego opera jest prawie dla wszystkich.

Bellcanti – Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska, Karolina Sołomin (śpiew), Liana Korunna (piano)

Wykonawcy: Bellcanti – Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska, Karolina Sołomin (śpiew), Liana Korunna (piano).

Karolina, Magdalena i Maria to śpiewaczki operowe, które występowały na niejednej muzycznej scenie w Polsce i za granicą. W 2017 roku połączyły swoje trzy sopranowe głosy. Zespół Bellcanti do tej pory miał przyjemność współpracować z m.in.: The Film Harmony Orchestra, Orkiestra Kameralna Progress, Kwartet Opera, Odet. Arie oraz operowe wersje znanych utworów rozbrzmiewały na scenach filharmonii, oper, teatrów, ośrodków muzycznych i kulturalnych, a także w ogrodach, parkach i wszystkich miejscach, w których spotykają się miłośnicy muzyki.

Opera na Manhattanie

Dziś w programie między innymi: Puccini, Delibes, Gounod, Gershwin, Lehar, Kalman.