Operowy zawrót głowy w Bydgoszczy

12.02.2021, EC, KKP

Ćwiczenia z opery dla całej rodziny! Trzy miesiące po premierze mini-opery Macieja Małeckiego „Operowy zawrót głowy” w wersji online, Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza 14 lutego o 17.00 na premierę tego spektaklu – tym razem już „na żywo” i z udziałem publiczności na widowni!

Najpierw zaproszenie kierujemy do najmłodszych: dzieci wreszcie mogą oderwać się od komputerów i uczestniczyć aktywnie w przedstawieniu. A możliwość interakcji jest przewidziana i jak najbardziej oczekiwana, gdyż bajka ma charakter edukacyjny. Treści są adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów, więc rodzicie też nie będą się nudzić. To doskonała okazja, by na spektaklu familijnym odkryć razem z dziećmi piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. W przedstawieniu pojawiają się bowiem prawdziwe wyzwania: ćwiczenia z poprawnej polszczyzny. Choć główni bohaterowie, Kropka i Wykrzyknik, prezentują skrajnie różne charaktery, to oboje kochają operę!

“Operowy zawrót głowy”, Opera Nova, fot. Marek Chełminiak

W postaci protagonistów wcielą się: Julia Pruszak (sopran) oraz Janusz Żak na zmianę z Łukaszem Jakubczakiem (basy). Próby prowadzi reżyser, Magdalena Małecka-Wippich. Przewidywany jest także przyjazd kompozytora na niedzielny spektakl.

Przedstawienie będzie grane także 16 i 18 lutego o 11.00 oraz w kolejny weekend: 20 i 21 lutego o 17.00. Bilety są do nabycia online oraz w kasie Opery Nova.

“Operowy zawrót głowy”, Opera Nova, fot. Marek Chełminiak

W zaaranżowanym w holu głównym „Butiku Operowym” na Widzów czekają płyty, wydawnictwa oraz pamiątkowe gadżety z „Operowego zawrotu głowy”.