Recital Stanislava Kuflyuka w Poznaniu

16.06.2020, KKP

20 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00 w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbędzie się wydarzenie na zakończenie sezonu – recital Stanisława Kuflyuka, związanego z poznańską sceną i współpracującego między innymi z Teatrem Bolszoj w Moskwie oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Wybitnemu śpiewakowi akompaniować będzie Olena Skrok. Bilety w cenie 60 złotych na koncert na żywo można kupić wyłącznie na stronie opery poznańskiej.

Ze względu na to, że na widowni z przyczyn bezpieczeństwa epidemicznego zasiądzie tylko maksymalnie 60 osób, recital będzie również dostępny w Internecie w formie live streamingu. Tutaj można zobaczyć to Wydarzenie na Facebooku.

Stanisław Kuflyuk jako tytułowy Don Giovanni w operze Mozarta,
materiały prasowe Teatru Wielkiego w Poznaniu

Kuflyuk urodził się w Iwano-Frankowsku (Stanisławowie) na Ukrainie, gdzie ukończył studia na wydziale wokalnym Akademii Sztuki. Jest zdobywcą Grand Prix w konkursie wokalistyki „Sztuka XXI wieku” w Lempala w Finlandii (2006), III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), Grand Prix i I nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (2012).

Stanisław Kuflyuk, aria Don Giovanniego Mozarta, Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej, dyr. Friedrich Haider

Współpracuje z najważniejszymi teatrami operowymi i filharmoniami w kraju i za granicą, gdzie śpiewa tytułowe partie w Eugeniuszu OnieginieDon Giovannim, Markiza Rodrigo di Posa w Don CarlosieMiecznika w Strasznym Dworze, Janusza w Halce,  Marcella w Cyganerii, Figara w Cyruliku sewilskimSir Forda w Falstaffie, Lorda Ashtona w Łucji z Lammenmoor, Sharplessa w Madama Butterfly, Hrabiego Almavivę  w Weselu Figara. Brał udział m.in. w: Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, Bydgoskim Festiwalu Operowym, wrocławskim Festiwalu Oper Współczesnych i Bregenzer Festspiele (2014).

Stanislav Kuflyuk jako Hrabia Almaviva, “Rozwód Figara” Eleny Langer,
libretto i reż. David Pountney, Teatr Wielki w Poznaniu

Od 2015 wykonuje partię Księcia Jeleckiego w Damie pikowej na scenie  Teatru Bolszoj w Moskwie. Współpracuje także z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonuje partię Miecznika w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki.

W czasie koncertu 20 czerwca Kuflyuk zaśpiewa między innymi arie z „Carmen”, „Strasznego dworu”, „Halki”, „Pajaców” i „Eugeniusza Oniegina”. Partię Oniegina wykonuje od 2019 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie.

Stanislav Kuflyuk, “Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego, reż. Yevgeny Arye,
Teatr Bolszoj w Moskwie