The Best of… Teatr Muzyczny w Lublinie

2.09.2020 KKP

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza 20 września o 18.30 na bezpłatny koncert na Placu Litewskim w ramach weekendu Przestrzenie Sztuki – Teatr! czyli wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Teatralnego.

Ewa Joanna Sobkowicz, Kierownik Działu Sprzedaży i Promocji, przekonuje:

Teatr Muzyczny w Lublinie ma długą, ponad 70-letnią tradycję. Podczas koncertu na Placu Litewskim zaprezentujemy utwory ze spektakli, które zbudowały naszą markę i od kilkunastu lat mają swoją wierną publiczność: „Barona Cygańskiego”, „Księżniczki Czardasza” i „Skrzypka na dachu”.

Pokażemy także, że nie spoczywamy na laurach – ciągle chcemy zaskakiwać naszych widzów i odpowiadać na ich potrzeby. Dowodem tego są przedstawienia z dwóch ostatnich sezonów: operetka „Kraina uśmiechu”, musical „Hallo Szpicbródka” i widowisko muzyczne „Od Opola do San Remo”.

Publiczność będzie miała również wyjątkową okazję obejrzenia przedpremierowo fragmentów spektakli, na które zaprosimy w nowym sezonie: „Piosenka jest dobra na wszystko” z utworami z Kabaretu Starszych Panów i „Historia tańca”, w którym zaprezentujemy taniec z różnych okresów i kręgów kulturowych. 

Wystąpią soliści, tancerze oraz muzycy Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego. Koncert poprowadzi Dyrektor Teatru Kamila Lendzion, która w ten sposób zaprasza Publiczność:

Będą to utwory ze spektakli, za które pokochała nas publiczność, a także premiery, nad którymi miałam przyjemność i zaszczyt czuwać jako Dyrektor i które już zdobyły uznanie fachowców i krytyków, czego dowodem są nominacje do Teatralnych Nagród Muzycznych oraz stała, bardzo wysoka frekwencja! Przedstawimy również projekty kameralne – chcąc stale i niezmiennie zaskakiwać naszych widzów zarówno poziomem, jak i różnorodnością repertuaru, mimo tak trudnego dla instytucji kultury czasu, jakim jest pandemia, my nie zwalniamy!

Odpowiedzialność, jaka spoczywa na moich barkach jako dyrektora Teatru, jest ogromna. Do mnie bowiem należy zadanie, by znaleźć złoty środek i wyważyć oczekiwania publiczności spragnionej przedstawień i artystów, którzy już bardzo tęsknią za pracą, z zapewnieniem bezpieczeństwa – dlatego wracamy stopniowo. Jednocześnie bardzo mi zależy na tym, aby kontakt ze Sztuką kojarzył się publiczności wyłącznie z przyjemnością i nie wywoływał żadnych obaw

Zapraszamy Państwa do Teatru Muzycznego w Lublinie w nowej odsłonie, w nowych realiach, z nowymi projektami! Zakochaj się w Muzycznym!

Kapituła Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, której obradom przewodniczyła Iwona Wujastyk – Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, doceniła dwie premiery ostatniego sezonu Teatru Muzycznego w Lublinie – operetkę “Krainę Uśmiechu” oraz spektakl baletowy “Czajkowski Taniec Miłości”.
Dyrektor Kamila Lendzion odebrała aż cztery nominacje w kategoriach:
Najlepsze kostiumy – Marta Góźdź – „Kraina uśmiechu” F. Lehára; Najlepsza choreografia – Zuzanna Dinter-Markowska – „Czajkowski – Taniec miłości”;
Najlepszy tancerz  klasyczny – Filip Krzyżelewski – tytułowa rola w spektaklu “Czajkowski – Taniec miłości”
Najlepsza reżyseria – Joanna Lewicka – „Kraina uśmiechu” F. Lehára.

Wręczenie nagród odbędzie się w nowej siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w poniedziałek 28 września 2020 roku.