Wujastyk_Iwona

Iwona Wujastyk – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego

22.08.2020, Krzysztof Korwin-Piotrowski

Jest konsekwentna w działaniu, bardzo dobrze wykształcona, nie dająca się zbić z tropu, energiczna, odważna i szybka w podejmowaniu decyzji.

Od października 2016 roku Iwona Wujastyk pracuje jako dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie, który dzięki jej staraniom ma wreszcie na swoje 15. urodziny własną siedzibę w dawnym Kinie Praha. Wcześniej była kierownikiem Biura Marki i Wizerunku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego (2008-2015) oraz Dyrektorem Mazowieckiego Instytutu Kultury (2015-2016).

Ukończyła w XIII L.O. im L.L. Kuli w Warszawie klasę humanistyczną, ale zdecydowała się na edukację w ścisłym kierunku i została magistrem ekonomii SGGW. Posiada też dyplom licencjacki z zarządzania i marketingu. Od 9 lat jest radną miasta stołecznego Warszawy, Przewodniczącą Komisji Infrastruktury i Inwestycji.

Wciąż poszerza swoje wykształcenie. Ukończyła również studia podyplomowe z marketingu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim i z zarządzania kulturą w Polskiej Akademii Nauk (otrzymała Nagrodę Dyrektora Instytutu Badań Literackich).

Tagi: