Sławecki_Michał_Korwin-Piotrowski_Krzysztof_salon

“Muzyka moja miłość” – z Michałem Sławeckim rozmawia Krzysztof Korwin-Piotrowski

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego o Koniu-Marynarzu, wiedźmie, Chinach i krewetkach.

Michał Sławecki w rozmowie z cyklu “Muzyka moja miłość” z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim w Salonie Bogusława Kaczyńskiego

Michał Sławecki, polski kontratenor, jest absolwentem Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Artura Stefanowicza. Już jako student, Michał Sławecki zadebiutował w Operze na Zamku w Szczecinie jako Książę Orlofsky w Zemście nietoperza.

Artysta zaśpiewał na scenie takie partie jak: Pierwsza Wiedźma w Dydonie i Eneaszu, Neron w Koronacji Poppei, Neron w Agrippinie, tytułowa rola w Rinaldo, Cherubin w Weselu Figara oraz tytułowa rola w Voyagerze S. Kupczaka.

Debiuty Michała Sławeckiego w latach 2017-2019 to role Stefana w Romeo i Julii na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu, Konia-Marynarza na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w prapremierze opery skomponowanej przez laureata konkursu kompozytorskiego Człowiek z Manufaktury Rafała Janiaka oraz Cherubina w nowej produkcji Wesela Figara w Warszawskiej Operze Kameralnej.

W sezonie 2019/2020 angaże artysty to między innymi rola tytułowa w prapremierze opery Karola Nepelskiego Ptasiek na Festiwalu Operowym Tête à Tête w Londynie, powrót do ról Nerona w Agrippinie na Festiwalu Oper Barokowych Dramma per musica w Warszawie, Stefana w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz Księcia Orlofsky’ego w Operze na Zamku w Szczecinie.

Michał Sławecki jest znany z interpretacji dzieł współczesnych, współpracuje z takimi znaczącymi polskimi kompozytorami jak Paweł Mykietyn, Bartek Chajdecki, Maciej Zieliński, Andrzej Zarycki. Zaśpiewał na takich scenach jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonie w Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy, Opera Śląska w Bytomiu, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera na Zamku w Szczecinie, Teatr Manoel na Malcie. Z repertuarem koncertowym występował na Litwie, Łotwie, Malcie, we Francji, Niemczech, Grecji, Austrii, Południowej Afryce, Serbii i Kazachstanie.

Biografia pochodzi ze strony: studiokultura.com.