Wyrostek_opcja3

Wyrostek, Aukso i Cztery pory roku

28.07.2020, Krzysztof Korwin-Piotrowski

Tego koncertu żaden miłośnik muzyki klasycznej nie powinien przegapić. 11 sierpnia o godzinie 20.00 Fabryka Koncertów zaprasza na wydarzenie muzyczne pod patronatem portalu ORFEO: “Cztery Pory Roku” Antonia Vivaldiego w interpretacji najsłynniejszego polskiego akordeonisty Marcina Wyrostka i jednej z najlepszych orkiestr – AUKSO pod dyrekcją znakomitego Marka Mosia. Fabryka Koncertów – to jedyna taka na świecie Sala Koncertowa z dźwiękiem przestrzennym online.

www.fabrykakoncertow.com.pl

Marcin Wyrostek tak zaprasza na to wydarzenie:

Zagranie na akordeonie słynnych “Czterech Pór Roku” jest nie lada wyzwaniem, a zarazem olbrzymim polem do wykorzystania niezwykłych możliwości akordeonu. Jestem zakochany w tym utworze od wielu lat
i cieszę się, że nareszcie mam okazję zmierzyć się z nim w całości, w transkrypcji na akordeon z orkiestrą
. Zawsze nurtuje mnie jedno pytanie: czy Mistrz zainteresowałby się akordeonem, gdyby ten instrument wynaleziono już w Baroku? Moim zdaniem TAK. Jestem bardzo ciekaw Waszego zdania… Przedstawię Wam moją muzyczną wizję “Czterech Pór Roku” i mam nadzieję, że Was do niej przekonam 🙂

Na scenie towarzyszy mi fenomenalna orkiestra AUKSO pod batutą genialnego Maestro Marka Mosia. Jest to zespół kameralny, który funkcjonuje niczym jeden organizm z zachowaniem niezwykłej subtelności, a zarazem posiada wielki „power” w brzmieniu niczym 100-osobowy rockowy band. Zapraszam serdecznie na koncert. Niech zapanuje całoroczna harmonia.

Wirtualne bilety dostępne są między innymi na portalu www.fabrykakoncertow.com.pl. Po zakupie biletu mają Państwo dostęp do zarejestrowanej transmisji przez 7 dni.

MARCIN WYROSTEK jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu, gdzie obecnie wykłada w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Laureat licznych konkursów akordeonowych w Polsce i na świecie, odznaczony przez Prezydenta RP nagrodą za zasługi w dziedzinie kultury, statuetką Festiwalu Sopot Top Trendy, „Bestseller Empiku”, czy „Promotor Polski” – Fundacji Teraz Polska. Szerszej publiczności znany jako zwycięzca drugiej edycji telewizyjnego show „Mam Talent”, gdzie oczarował widzów i dzięki ich głosom w brawurowy sposób zwyciężył program.

Wydał 6 albumów fonograficznych, które odniosły sprzedażowy sukces. Otrzymał Platynowe Płyty za albumy: „Magia del Tango” 2011 (potrójna),  „Marcin Wyrostek – Coloriage” 2012 (podwójna) i „For Alice” 2015. Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych w najdalszych częściach świata, współpracując z wieloma wybitnymi dyrygentami, instrumentalistami i solistami. Dokonał wieku nagrań dla zagranicznych mediów: ZDF, FOX2, radia Zurich oraz wielu ośrodków medialnych w Polsce – Polsat, TVN, TVP, TVP Polonia, TVS jak i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia i TV. 

AUKSO to jedna z najciekawszych europejskich orkiestr kameralnych. Złożona z absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach pod batutą Marka Mosia – wybitnego skrzypka i kameralisty. AUKSO – orkiestra kameralna Miasta Tychy koncertuje w kraju i za granicą, współpracując z największymi gwiazdami muzyki klasycznej i rozrywkowej. Jest ceniona przede wszystkim za niezwykłą precyzję i subtelność.

MAREK MOŚ jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym orkiestry kameralnej AUKSO od czasu jej powstania. Dyrektor artystyczny festiwalu „Letnia Filharmonia AUKSO” w Wigrach. Wybitny polski skrzypek i kameralista. Założyciel i wieloletni primarius Kwartetu Śląskiego. Laureat wielu nagród. Obecnie, obok wielkiej aktywności koncertowej i nagraniowej, wykłada również w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.