10_tenorów_Teatr_Wielki_w_Łodzi_kor

Koncert tenorów w Łodzi

20.07.2020, Krzysztof Korwin-Piotrowski

Nie wiemy, kiedy wreszcie skończy się pandemia koronawirusa, ale wiemy, że artyści na całym świecie jednoczą siły, aby dawać nadzieję na dobrą przyszłość oraz składać hołd osobom zaangażowanym w trudną i często tragiczną walkę z COVID-19. Sławny śpiewak Dariusz Stachura, Dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, postanowił włączyć się w tę akcję i planuje zorganizowanie koncertu z udziałem dziesięciu tenorów we wrześniu 2020 roku. Tymczasem można zobaczyć bardzo ciekawie zrealizowany spot promujący to wydarzenie.

Arię “Nessun Dorma” z opery Pucciniego “Turandot” zaśpiewali znani, podziwiani i uwielbiani artyści: Dariusz Stachura, Dominik Sutowicz, Paweł Skałuba, Dawid Kwieciński, Łukasz Ratajczak, Adam Sobierajski, Rafał Bartmiński, Tomasz Kuk, Arnold Rutkowski, Tadeusz Szlenkier i Łukasz Gaj. W nagraniu wystąpili także między innymi artyści baletu Teatru Wielkiego w Łodzi i zobaczyliśmy miejsca, do których widzowie zwykle nie mają dostępu.

Spot został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Oświatowych. Zdjęcia nakręcono w Teatrze Wielkim w Łodzi. Kierownictwo artystyczne: Dariusz Stachura, reżyseria: Piotr Ryczko, zdjęcia: Yori Fabian.