Gwiazdy nowego sezonu w Operze Narodowej

18.06.2020

W sezonie 2020/21 można będzie usłyszeć w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie gwiazdy światowych scen operowych: Piotra Beczałę, w trzech różnych rolach będziemy oglądać Tomasza Koniecznego (m.in. w partii Janusza w Halce),

“Halka” Moniuszki, I akt, Theater an der Wien

 a Aleksandra Kurzak zaśpiewa w Madame Butterfly. Śpiewała tę partię w wersji półscenicznej u boku męża Roberto Alagna przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 15 czerwca 2019 roku (organizatorem wydarzenia był Teatr Studio).

Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, duet z “Madame Butterfly” Pucciniego

Sezon 2020/21 rozpocznie się we wrześniu recitalem Jakuba Józefa Orlińskiego, absolwenta Akademii Operowej, który święci triumfy na światowych scenach.

Jakub Józef Orliński, aria z opery “Il Giustino” Vivaldiego

Na deskach TW-ON wystąpią także zagraniczne gwiazdy, m.in. Ann Petersen czy Torsten Kerl (w Fideliu), znani ze znakomitych interpretacji partii Wagnerowskich.

Ann Petersen, aria z opery “Fidelio” Beethovena
Torsten Kerl, aria z opery “Fidelio”Beethovena

Wielbiciele cenionego na całym świecie talentu Piotra Beczały będą mogli podziwiać tenora w tytułowej partii Werthera w premierze planowanej na 8 października 2020 roku, a podczas koncertu w lutym 2021 roku wystąpi on w towarzystwie Orkiestry i Chóru Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Artysta wykona utwory ze swych najnowszych płyt. Nie zabraknie popisowych arii Moniuszkowskich, Wagnerowskiego Lohengrina oraz znakomitej arii Nessun dorma z opery Turandot  Giacoma Pucciniego.

“Werther” Masseneta, Joyce Di Donato i Piotr Beczała,
próba domowa w Nowym Jorku, marzec 2020

W sezonie 2020/21 publiczność Teatru Wielkiego – Opery Narodowej będzie miała możliwość zobaczenia aż 6 tytułów premierowych.

Wydarzeniem sezonu z pewnością będzie Cardillac Paula Hindemitha w reżyserii Mariusza Trelińskiego i ze scenografią Borisa Kudlički. Partię tytułową wykona wybitny bas-baryton Tomasz Konieczny. Dzieło powstaje w koprodukcji z Oper Köln oraz Teatro Real w Madrycie. Pierwszą premierą nowego sezonu będzie odwołany w marcu spektakl baletowy Korsarz – obfitujący w genialne kompozycje taneczne, w choreografii słynnego Manuela Legrisa. Na sezon 2020/21 przeniesiony został także Werther Jules’a Masseneta. Operę zobaczymy w inscenizacji Willy’ego Deckera, a partię tytułową na premierze zaśpiewa Piotr Beczała. Kolejną premierą będzie Fidelio Ludwiga van Beethovena, jedyna opera kompozytora. W tym spektaklu usłyszymy Ann Petersen w partii Leonory i Torstena Kerla jako Florestana. To koprodukcja Teatru Wielkiego – Opery Narodowej z The Royal Danish Theatre w Kopenhadze. Po sukcesie Toski Giacomo Pucciniego Barbara Wysocka wyreżyseruje kolejne dzieło kompozytora – Cyganerię. Drugą premierową propozycję baletową w nadchodzącym sezonie będzie należący do klasyki XX wieku Mayerling. Po raz pierwszy na polskiej scenie zobaczymy dzieło Kennetha MacMillana, jednego z najznamienitszych choreografów światowej sceny baletowej.

Poprzez stronę teatrwielki.pl można już kupić bilety na wydarzenia w repertuarze do końca 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sprzedaż obejmuje tylko połowę miejsc na widowni. Czas wykupu zarezerwowanych biletów został skrócony do 14 dni.

Rekomendujemy zakup biletów online – poprzez stronę  butik.teatrwielki.pl.