REKLAMA

Ups... Błąd 404

Przepraszamy, ale strona, której szukasz nie istnieje.

Polscy artyści na świecie: Hubert Zapiór jako Hrabia Almaviva w nowej realizacji „Wesela Figara” w Komische Oper w Berlinie w reżyserii Kiriłła Sieriebriennikowa

Hubert Zapiór wziął udział w premierze „Wesela Figara” w najnowszej premierze Komische Oper w Berlinie. Spektakl wyreżyserował Kiriłł Sieriebriennikow, a muzycznie poprowadził go James Gaffigan. Polski baryton od sezonu 2022 / 2023, jest członkiem zespołu berlińskiej opery.

Tosca divina… Aleksandra Kurzak jako Tosca w Staatsoper w Berlinie

W berlińskim spektaklu Aleksandra Kurzak jest niezwykle ekspresyjna jako Floria Tosca. Ma ogromną dramatyczną siłę od pierwszego wejścia na scenę aż po finałowe samobójstwo bohaterki. Jest artystką obdarzoną ogromnym talentem scenicznym - doskonale wie, po co jest na scenie i bardzo świadomie buduje postać; zarówno wokalnie jak i aktorsko.

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Autorką polskiego orędzia w 2024 roku jest Ewa Wycichowska

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Z tej okazji każdego roku inny artysta związany z tańcem przygotowuje orędzie przeznaczone dla miłośników tej sztuki.

Rafał Blechacz, Jakub Józef Orliński, Łukasz Borowicz i Krzysztof Meyer. Laureaci Fryderyków 2024 w kategoriach muzyki poważnej

Rafał Blechacz otrzymał aż dwa Fryderyki za album „Chopin” w kategorii „Album Roku - Recital Solowy” oraz „Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej”. Głównymi triumfatorami 30. jubileuszowej edycji Fryderyków są także Jakub Józef Orliński za płytę „Beyond” w kategorii „Muzyka Dawna” i Łukasz Borowicz za potrójny album sygnowany jego nazwiskiem w kategorii „Muzyka Oratoryjna i Operowa”. Złotego Fryderyka odebrał Krzysztof Meyer.

„Orfeo & Euridice” Glucka. Nowa płyta Jakuba Józefa Orlińskiego i Stefana Plewniaka w katalogu światowej wytwórni Warner Classics / Erato

Ukazuje się nowe nagranie „Orfeusza i Eurydyki” opery Christopha Willibalda Glucka. To kolejny projekt polskich artystów, wydany przez prestiżową wytwórnię płytową Warner Classics / Erato. W partię tytułową wciela się Jakub Józef Orliński, orkiestrą Il Giardino d’Amore dyryguje Stefan Plewniak. Towarzyszą im sopranistki Elsa Dreisig i Fatma Said.

„Pajace” i „Rycerskość wieśniacza” w Białymstoku. Werystyczny dyptyk na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej

10 maja 2024 roku na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się premiera dwóch krwawych dzieł operowych: „Rycerskości wieśniaczej” Pietra Mascagniego oraz „Pajaców” Ruggera Leoncavalla. Za realizację odpowiedzialni są Michał Znaniecki (reżyseria i kostiumy) oraz Massimiliano Caldi (dyrekcja muzyczna).

LAD 2024. Letnia Akademia Doskonałości im. Bogdana Paprockiego po raz czwarty w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

Letnia Akademia Doskonałości im. Bogdana Paprockiego to autorski, nowatorski projekt kompleksowych wokalnych kursów mistrzowskich, wzbogaconych o zajęcia z ruchu scenicznego, elementów charakteryzacji, stylizacji fryzur i budowania wizerunku i świadomości scenicznej. W tym roku, jak zawsze w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, LAD odbędzie się w dniach 21-27 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są 17 czerwca 2024 roku.

Mateusz Michałowski laureatem I nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz

Zakończył się IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. W tej edycji wzięło udział 33 śpiewaków (24 w kategorii żeńskiej i 9 w kategorii męskiej). W kategorii męskiej zwyciężył baryton Mateusz Michałowski. Nie przyznano pierwszego miejsca w kategorii żeńskiej, ale nagrodzono i wyróżniono 5 uczestniczek.