REKLAMA

ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego

“Moim pragnieniem jest oczarować jak najszersze rzesze ludzi czarem sztuki. Pokazać, że sztuka jest tak piękna i że życie człowieka, który pokochał sztukę i poddał się sztuce, jest piękniejsze, jest wartościowsze, że na tym smutnym świecie, w naszej rzeczywistości, która niesie tyle rozczarowań, tyle klęsk, tyle trosk, tyle smutku i tyle łez, sztuka jest jedynym wybawieniem, jest takim katharsis. Dzięki sztuce naprawdę warto żyć.”

Słowa te wypowiedział w jednym z wywiadów dla telewizji Bogusław Kaczyński, człowiek niezwykły, pasjonat. Człowiek, który pokochał sztukę nade wszystko i całkowicie się jej poświęcił pragnąc jednocześnie zarazić wszystkich swoją wielką do niej miłością, co czynił przez całe swoje życie. Niestety, przedwcześnie odszedł nie mogąc dokończyć swojego dzieła. Pozostawił nas z uczuciem wielkiego niedosytu.

Fundacja Orfeo powołana przez Pana Bogusława pragnie kontynuować zaczęte przez niego dzieło. Chcemy wspierać i promować młode talenty, tworzyć koncerty, organizować widowiska, spotkania i recitale, aby nadal przybliżać piękno sztuki i rozbudzać w ludziach miłość do muzyki i sztuki, aby jak powiedział nasz patron… “Dzięki sztuce naprawdę warto było żyć.”

Pragniemy jednocześnie przybliżyć Państwu postać naszego patrona. Pokazać jakim był człowiekiem nie tylko podczas koncertów na galowo w muszce i surducie, ale także w domu. Chcemy pokazać dotąd niepublikowane zdjęcia, przybliżyć jego rodzinę, opowiedzieć o jego przyjaźniach, podróżach i marzeniach. O wszystkim co tworzył i co pozostawił po sobie i jak zapamiętali go inni.

Przewodniczący Rady Fundacji

ZBIGNIEW NAPIERAŁA


Członkowie Rady Fundacji

BARBARA KACZMARKIEWICZ
ZBIGNIEW JAKUBAS

Prezes Zarządu

PIOTR ŁABANOW

Członek Zarządu

ANNA HABREWICZ

Dyrektor Festiwalu
im. Bogusława Kaczyńskiego

KRZYSZTOF KORWIN-PIOTROWSKI

Redakcja portalu muzycznego ORFEO
www.orfeo.com.pl

TOMASZ PASTERNAK