REKLAMA

Strona głównaO Festiwalu

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego

Bogusław Kaczyński był pasjonatem, ekspertem i koneserem opery, a dla wielu Polaków najwspanialszym popularyzatorem muzyki operowej. Od 1984 roku przez 28 lat pełnił funkcję dyrektora Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju prezentując przedstawienia i koncerty galowe z udziałem największych gwiazd opery i operetki, a także widowiska musicalowe. Był twórcą Festiwalu w Łańcucie, a organizowany w Sali Kongresowej cykl „Bogusław Kaczyński przedstawia” ze spektaklami i koncertami operowymi cieszył się ogromnym powodzeniem.

Dzięki jego autorskim programom, a w szczególności „Rewelacji miesiąca”, widownia przed telewizorami słuchała Marii Callas czy Luciano Pavarottiego. Oglądała „Carmen” z Grace Bumbry, „Pajace” z Plácido Domingo, opery Richarda Wagnera i inscenizacje z najlepszych domów operowych świata. Po śmierci Bogusława Kaczyńskiego w 2016 roku, zarząd ORFEO, Fundacji jego imienia wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej postanowili zrealizować wizję festiwalu muzycznego, organizowanego w mieście, z którego pochodził Patron Fundacji.

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, którego pierwsza edycja odbyła się w Białej Podlaskiej w 2019 roku, ma na celu kontynuowanie tradycji popularyzowania sztuki operowej, operetkowej i musicalowej. Promuje także balet i wybitnych aktorów znanych z teatrów, filmu i telewizji. Zwraca uwagę na edukację muzyczną, aby przekazywać kolejnym pokoleniom szacunek do klasyki i śpiewu operowego. Dyrektorem Festiwalu od jego pierwszej edycji jest teatrolog i manager kultury Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Archiwum

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img