REKLAMA

Ups... Błąd 404

Przepraszamy, ale strona, której szukasz nie istnieje.

Polscy artyści na świecie: Andrzej Filończyk debiutuje na Rossini Opera Festival w Pesaro

Polski baryton zaśpiewa na słynnym Festiwalu Rossiniowskim w Pesaro, miejscu urodzin kompozytora. Wcieli się w Raimbauda, przyjaciela tytułowego bohatera, Hrabiego Ory, którym będzie Juan Diego Flórez.

Cio-cio-san w krainie upiorów. „Madame Butterfly” w Bregencji

Bregencka realizacja na scenie Jeziora Bodeńskiego pełna jest symbolicznych odniesień do kultury japońskiej. Pomimo spektakularnych efektów specjalnych powstała produkcja bardzo kameralna w wyrazie, skupiona na dramacie nieszczęśliwej bohaterki.

Wystawa „Bogusław Kaczyński – z Białej Podlaskiej w świat”

W Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej została otwarta wystawa czasowa poświęcona Bogusławowi Kaczyńskiemu. Jej pomysłodawcą i kuratorem jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, reżyser, dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Sinfonia Varsovia w La Roque d’Anthéron

Festiwal w prowansalskim La Roque-d'Anthéron jest uznawany za jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na świecie. Sinfonia Varsovia i Polska Orkiestra Kameralna brały w...

Festiwal „Chopin i jego Europa” po raz osiemnasty

W dniach 14-31 sierpnia 2022 odbędzie się ponad 30 koncertów, m.in. recitale fortepianowe w tym Bruce’a Liu, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego w 2021 roku. Usłyszymy światowej sławy orkiestry i kameralistów, nie zabraknie także muzyki wokalnej.

Inauguracja trasy koncertowej „Ukrainian Freedom Orchestra” w Warszawie

W geście solidarności z ofiarami wojny w Ukrainie Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie postanowiły utworzyć Ukrainian Freedom Orchestra, w skład której wchodzą czołowi ukraińscy instrumentaliści. Pierwszy i jedyny koncert w Polsce odbędzie się 28 lipca.

Potańcówki wracają na ulicę Grochowską w Warszawie

Po przerwie związanej z pandemią Sinfonia Varsovia zaprasza ponownie na potańcówki w Pawilonie Koncertowym przy Grochowskiej 272 w Warszawie. W tym roku tematem kolejnych czterech piątkowych sierpniowych wydarzeń będą blues, muzyka bałkańska, salsa i muzyka warszawska.

XIX Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy już za nami

W dniach 21-23 lipca 2022 w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju odbywał się XIX Letni Festiwal Muzyczny. Przez trzy dni melomani mogli usłyszeć słynne operowe i operetkowe przeboje w wykonaniu młodych artystów.