REKLAMA

Arcydzieła muzyki kameralnej. Polska Filharmonia Kameralna Sopot i Szymon Naściszewski gościnnie w Gniewie

Polska Filharmonia Kameralna Sopot wystąpi ponownie na zaproszenie ks. proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego kościele p.w. św. Mikołaja w Gniewie, we wtorek 16 maja 2023 o godz. 19.00. Dyrygentem koncertu będzie Szymon Naściszewski - dyrygent-rezydent Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w sezonie artystycznym 2022/2023.

Koncert odbywa się w ramach programu Dyrygent- rezydent. Program ten umożliwia młodym polskim dyrygentom i dyrygentkom udział w rezydencjach w zawodowych zespołach orkiestrowych oraz w teatrach operowych i muzycznych. Polska Filharmonia Kameralna Sopot uczestniczy w programie po raz trzeci. We wcześniejszych edycjach dyrygentami- rezydentami byli Ariel Ludwiczak i Jagoda Brajewska.

Szymon Naściszewski w ramach programu Dyrygent-rezydent współpracuje jako asystent dyrygenta przy 4 koncertach orkiestry pod opieką dyrektora artystycznego prof. Wojciecha Rajskiego. Koncert w Gniewie przygotuje i poprowadzi samodzielnie. Solistą koncertu będzie pochodzący z Kostaryki Carlos Peña Montoya – I harfista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Peña Montoya © archiwum artysty
Peña Montoya © archiwum artysty

W wykonaniu artystów usłyszymy:

  • Romuald Twardowski – „Serenada na orkiestrę smyczkową”
  • Georg Friedrich Händel – „Koncert na harfę i smyczki op. 4 nr 6”
  • Georg Christoph Wagenseil – „Koncert na harfę i smyczki”
  • Leoš Janáček – Suita na orkiestrę smyczkową „Idylla”

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert w ramach rezydencji współorganizowany są przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Dyrygent-rezydent”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne