REKLAMA

Włoska Gala Operowa „O Sole Italiano” Teatru Wielkiego w Łodzi transmitowana w Internecie na żywo z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, pod batutą dyrektora artystycznego Maestro Rafała Janiaka zaprezentują Włoską Galę Operową „O Sole Italiano” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. W programie karnawałowego koncertu znajdą się dzieła operowe najwspanialszych włoskich kompozytorów, utwory operetkowe oraz pieśni neapolitańskie. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo, 14 stycznia 2024 roku o godz.18.00 przez portal streamingowy Drzwi do Kultury.

Włoska Gala Operowa „O Sole Italiano” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreografii Beaty Brożek-Grabarczyk prezentowana była w Teatrze Wielkim w Łodzi 30 i 31 grudnia 2023 roku. Zamierzeniem twórców było wyczarowanie świata z operowej baśni, w której postacie z różnych dzieł muzycznych spotkają się na scenie i przeniesie widzów do Wenecji w czasie karnawału i do słonecznego Neapolu, także w elementach dekoracji oraz projekcjach na ekranie. Repertuar obejmował dzieła Vincenza Belliniego, Gaetano Donizettiego, Ruggero Leoncavalla, Giacomo Pucciniego, Gioachino Rossiniego i Giuseppe Verdiego. Wieczór dopełniły uwertury do „włoskich” operetek Johanna Straussa: „Karnawał w Rzymie” i „Noc w Wenecji”. W ostatniej części zabrzmiały słynne pieśni neapolitańskie.

„O Sole Italiano” © Joanna Miklaszewska
„O Sole Italiano” © Joanna Miklaszewska

Ten niezwykły spektakl zostanie powtórzony 14 stycznia 2024 roku o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Pod batutą Maestro Rafała Janiaka, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpią: Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska-Kubit, Joanna Woś, Stepan Drobit, Szymon Rona oraz Dominik Sutowicz. Na scenie pojawią się także postacie z commedii dell’arte: Arlekin – Jan Łukasiewicz, Kolombina – Beata Brożek-Grabarczyk, Capitano – Tomasz Jagodziński, Dottore – Adam Grabarczyk. Wydarzenie poprowadzą Patrycja Krzeszowska-Kubit oraz Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Na galę zaprasza marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Krzysztof Zygma.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie biletowej MDK w Radomsku (tel. 519 144 508). Koncert będzie transmitowany na żywo przez portal streamingowy i VOD Drzwi do Kultury. Link do transmisji znajduje się tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne