REKLAMA

Kolejny koncert z cyklu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” 7 grudnia 2023 roku w Świdnicy

„Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” to autorski projekt Stowarzyszenia im. Richarda Straussa, które wraz z regionalnymi partnerami organizuje cykl koncertów od początku 2022 roku. 7 grudnia 2023 roku w Świdnickim Ośrodku Kultury odbędzie się recital Iryny Zhytynskiej.

Inspiracją tej serii wydarzeń muzycznych jest wielowarstwowa historia i bogata kultura Dolnego Śląska, którego zakątki od stuleci przyciągają artystów różnych dziedzin. Podczas recitalu mezzosopranistka Iryna Zhytynska wykona program operowy składający się z arii z arcydzieł m.in. Vincenza Belliniego, Francesca Cilei, Pietra Mascagniego, Julesa Masseneta i Georgesa Bizeta.

Dopełnieniem wieczoru będą pieśni włoskie i ukraińskie, które Iryna Zhytynska wykonywała ostatnio podczas niezwykłego koncertu charytatywnego dla Ukrainy, który odbył się w Státní Operze (Národním Divadle) w Pradze. W programie świdnickiego koncertu pojawią się również utwory Fryderyka Chopina.

Artystka wystąpi razem z Ashotem Drnayanem Babrouskim, pianistą i korepetytorem solistów, muzykiem współpracującym m.in. z Operą Wrocławską.

Koncert odbędzie się w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury 7 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00. Bilety do nabycie w kasach ŚOK oraz na: bilety.sok.com.pl.

Projekt „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne