REKLAMA

Recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego we Wrocławiu. Kolejny koncert z cyklu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”

Koncert będzie już czwartym wydarzeniem autorskiego cyklu Stowarzyszenia im. Richarda Straussa „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”. Ewa Vesin i Mischa Kozłowski wystąpią 23 listopada 2023 roku w Strefie Kultury Wrocław (Impart Centrum) przy ul. Piłsudskiego 19. Będzie to jedyna okazja, by w sezonie artystycznym 2023/2024 usłyszeć Ewę Vesin w Polsce.

Podczas koncertu w wykonaniu artystki usłyszymy arie werystyczne z oper m. in.: Giacomo Pucciniego, Amilcare Ponchiellego, Pietra Mascagniego i Umberta Giordano. Nie zabraknie również Stanisława Moniuszki i jego Halki, pojawi się także Giuseppe Verdi. Na zróżnicowany i ambitny program instrumentalny składają się utwory Józefa Wieniawskiego, Ferenca Liszta, Karola Tausiga, które na fortepianie wykona solo Mischa Kozłowski.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie im. Richarda Straussa i Strefa Kultury Wrocław. Recital dofinansowany został ze środków Gminy Wrocław.

ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego jest patronem medialnym koncertu.

Bilety można kupić tutaj.

Informacje o artystach

Ewa Vesin to jedna z polskich gwiazd operowych, które robią wielką karierę w teatrach europejskich. Jej interpretacjami tytułowej partii „Toski” czy „Turandot” w dziełach Giacomo Pucciniego zachwycają się melomani w Warszawie, Hamburgu, Pradze, Düsseldorfie, Montpellier i Oslo. W Operze Rzymskiej artystka występowała w premierach „Ognistego anioła” Sergiusza Prokofiewa (Renata) i „Dialogach karmelitanek” Francisa Poulenca (Nowa Przeorysza – Madame Lidoine). Na tegorocznym festiwalu St. Gallen debiutowała jako Maddalena w „Andrea Chénier” Umberto Giordana. Artystka już wkrótce zaśpiewa też w jednym z najważniejszych teatrów operowych świata – brukselskim La Monnaie de Munt, gdzie zaprezentuje się jako Księżniczka Turandot w operze Giacomo Pucciniego. Ewa Vesin mieszka we Wrocławiu, przez kilka lat związana była z Operą Wrocławską. Jest laureatką Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2022.

Mischa Kozłowski to pianista, solista i kameralista, doktor sztuki, który na co dzień pracuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z najlepszymi festiwalami i konkursami muzycznymi w Polsce, m.in. Międzynarodowym Konkursem Wokalnym im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów w Lublinie, gdzie poznał Ewę Vesin, dyrektor artystyczną tego projektu. Koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii czy Chinach. Od lat regularnie nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych, a także często bierze udział w projektach łączących muzykę z filmem, teatrem, malarstwem i innymi dziedzinami sztuki. Jest prezesem Fundacji „Partnerstwo w Muzyce” założonej w 2010 roku przez wybitnego artystę i pedagoga, profesora Jerzego Marchwińskiego.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne