Dostępnych jest 29 witryn poświęconych twórcom zarówno mniej znanym, takim jak Ignacy Feliks Dobrzyński, Franciszek Lessel, Józef Krogulski, Franciszek Mirecki, Maria Szymanowska, ale także tym bardziej popularnym, choć wciąż nieposiadającym kompleksowych opracowań – Mieczysław Karłowicz, Stanisław Moniuszko, czy Juliusz Zarębski.
Portal Muzyki Polskiej to także kompleksowa i rozbudowana baza wiedzy na temat muzyki, trendów myślowych i społeczeństwa polskiego w latach 1795-1918. Obok biogramów, katalogów dzieł oraz kalendariów życia i twórczości wszystkich kompozytorów zawiera ona bogate materiały ikonograficzne, a także powiązane tematycznie z projektem rejestracje audio i wideo. Nagrania muzyki, dokumenty filmowe, wypowiedzi znawców i interpretatorów ich dorobku (spisane i zarejestrowane) będą udostępniane sukcesywnie.
Założenia projektu przewidują stopniową rozbudowę i uzupełnianie strony, znajdą się na niej także informacje na temat także tych polskich kompozytorów, którzy działali przed, jak i po okresie zaborów.
Portal Muzyki Polskiej został przygotowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Strona dostępna jest także w angielskiej wersji językowej.