Dzięki swemu zupełnie unikatowemu głosowi, mogącemu sprostać najtrudniejszym i najprzeróżniejszym rolom, ale i rewolucji, której dokonała w skostniałym dotąd operowym aktorstwie, Maria Callas zyskała miano primadonny wszech czasów.
Jednak nie tylko na zawsze zmieniła świat opery. Stała się pierwszą operową celebrytką, ikoną stylu. Media opisywały jej artystyczne sukcesy (i porażki) na równi z prowokowanymi przez nią skandalami. Mimo kontrowersji, które wzbudzała, śpiewaczka ta zawsze na pierwszym miejscu stawiała uszanowanie kompozytorów i ciężką pracę nad rolą.
Podczas występu w 1958 roku w Paryżu w pierwszej części artystka zaśpiewała kilka arii, m. in. z „Normy” Vincenza Belliniego, „Trubadura” Giuseppe Verdiego i „Cyrulika sewilskiego” Gioachina Rossiniego. Zarejestrowano także pełen drugi akt „Toski” Giacomo Pucciniego. Barona Scarpię zaśpiewał wtedy Tito Gobbi, baryton kojarzony przede wszystkim z tą postacią. Postać śpiewaczki Florii Toski jest na górze długiej listy ról, które z powodzeniem wykonywała Callas.
Na widowni eklektycznego Pałacu Garniera byli wtedy obecni m. in. Jean Cocteau, Charlie Chaplin i Brigitte Bardot, którzy podziwiali La Divinę. Widzowie podczas niezapomnianego seansu przeniosą się w czasie, by zobaczyć „na żywo” legendarną gwiazdę.
Czas trwania: godzina i 30 minut (bez przerwy), z polskimi napisami.
Lista dat i miejsc seansów specjalnych na stronie Kino Maestro.