Jan i Maria Peszek od lat związani są twórczo ze STUDIO. Marię Peszek warszawska widownia mogła poznać na początku jej kariery teatralnej na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, kiedy na scenie STUDIO tworzyła rozpoznawalne i docenione przez krytykę role m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego, Piotra Cieplaka (Kubuś Puchatek) i Zbigniewa Brzozy (Antygona Sofoklesa czy Masza w „Mewie” Antoniego Czechowa). Jan Peszek współpracuje ze STUDIO od przeszło 40. lat, a ostatnim spektaklem, w którym można było zobaczyć go na tej scenie jest „Powrót Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.
Andrzej Smolik, kompozytor i producent muzyczny współpracował z Katarzyną Nosowską, Robertem Gawlińskim i Marylą Rodowicz przy ich kolejnych solowych projektach. Współpracował także z Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz i Arturem Rojkiem, Miką Urbaniak, Krzysztofem Krawczykiem, Maciejem Cieślakiem, Marią Peszek.
Cezary Tomaszewski to reżyser i choreograf, twórca m. in: wyróżnionej przez magazyny „Theater heute” i „Falter” autorskiej wersji operetki Franza Lehára „Wesoła wdówka”, obsadzonej przez cztery polskie sprzątaczki (najlepszy młody reżyser i najlepsza off-owa produkcja roku 2009 w Wiedniu). Współpracuje z Capella Cracoviensis, dla której przygotował wiele nowatorskich inscenizacji: m. in. madrygały Monteverdiego („Bar.okowa uczta” w barze mlecznym w Krakowie, pieśni Mendelssohna wyreżyserowanych w Lasku Wolskim („Naturzyści”), opery „Orfeo ed Euridice” Christopha Wilibalda Glucka, „Amadigi di Gaula” Georga Friedricha Händla, „Halki” Stanisława Moniuszki i „Così fan tutte” Wolfganga Amadeusza Mozarta. W 2021 roku w Operze Wrocławskiej przygotował „Wolnego strzelca” Carla Maria von Weber z udziałem Aleksandry Kurzak. W 2023 roku na Festiwalu Opera Rara w Krakowie zainscenizował „Raj i Peri”, oratorium Roberta Schumanna z udziałem Iana Bostridge’a. We wrześniu 2023 roku wyreżyserował „Męczenników” Gaetana Donizettiego w MusikTheater an der Wien.
Tomaszewski pracuje także w teatrach dramatycznych, przygotowuje przedstawienia autorskie, jego spektakl „Cezary idzie na wojnę” oparty na „Śpiewniku domowym” Stanisława Moniuszki cieszył się wielkim powodzeniem w Polsce i na świecie, został wystawiony prawie sto razy w czternastu krajach i na czterech kontynentach. Tomaszewski wykłada w Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie.
Spektakl „Serce ze szkła. Musical Zen” inspirowany jest baśnią Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu” w przekładzie Cecylii Niewiadomskiej i „Naku*wiam zen” Marii Peszek. To koprodukcja Teatru Studio i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Muzykę napisali Andrzej Smolik i Maria Peszek, libretto jest autorstwa Klaudia Hartung-Wójciak i Marii Peszek. Za reżyserię i ruch sceniczny odpowiada Cezary Tomaszewski, choreografię przygotowała Barbara Olech, reżyserię świateł Jędrzej Jęcikowski, a reżyserię dźwięku Krzysztof Polesiński. Scenografię i kostiumy stworzyła Aleksandra Wasilkowska. Kierownictwo muzyczne zespołu instrumentalnego w składzie Jacek Kita, Piotr Wróbel, Jakub Szydło sprawuje Jacek Kita, przygotowanie wokalne: Anna Serafińska i Adam Rymarz (współpraca).
Występują: Ewelina Żak, Sonia Roszczuk, Dominika Biernat, Marta Zięba, Monika Świtaj, Mateusz Smoliński, Małgorzata Biela, Tomasz Nosiński i Monika Obara. W rolę Kaja wcieli się Maria Peszek, w rolę Królowej Śniegu Jan Peszek, w rolę Królowej Śniegu w Kryzysie Marcin Pempuś.
Premiera warszawska odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku na Dużej Scenie im. Józefa Szajny w STUDIO. Premiera krakowska – 21 września 2024 roku na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego.