REKLAMA

Polscy artyści na świecie: Agnieszka Rehlis debiutuje w Royal Opera House w Londynie

Nie milkną zachwyty recenzentów z całej Europy po tym jak Agnieszka Rehlis zadebiutowała na legendarnej scenie w londyńskiej Covent Garden. Premiera „Aidy” z jej udziałem, w reżyserii Roberta Carsena i pod batutą Antonio Pappano, odbyła się 25 września.

Kradnie show (…) Polski mezzosopran łączy bardzo efektowny występ wokalny z doskonałą charyzmą sceniczną (…). Po scenie sądu z jej udziałem, publiczność eksplodowała entuzjazmem. To tylko niektóre fragmenty recenzji po premierze „Aidy” w Londynie, napisanej dla włoskiego portalu Connessi all’Opera przez Pietro Dall’Aglio. Obecność Agnieszki Rehlis na scenie jednego z najważniejszych teatrów operowych świata odbiła się echem w międzynarodowej prasie.

Polska solistka, ponownie w swojej karierze, wcieliła się w partię Amneris, córki Faraona. Dotychczas nieznana na Wyspach Brytyjskich, wzbudziła prawdziwą sensację. Każdy z jej siedmiu występów wieńczony był gromką owacją zachwyconych widzów. I nic dziwnego. Ponieważ Agnieszka Rehlis, gdziekolwiek się nie pojawi, wprost elektryzuje mezzosopranem o wyjątkowej, ciemnej barwie i doskonałej technice wokalnej, będąc jednocześnie niezwykle wyrazistą i naturalną aktorsko, osobowością sceniczną.

Agnieszka Rehlis jako Amneris w ROH © Tristram Kenton
Agnieszka Rehlis jako Amneris w ROH © Tristram Kenton

Debiutująca na londyńskiej scenie Agnieszka Rehlis z Polski, jako nemezis Aidy i jej rywalka o serce Radamesa, była tego wieczoru ulubienicą publiczności – pisze Keith McDonnell dla portalu „Music OMH”. Wyglądała niczym dystyngowana autokratka prosto z planu filmowego Dynastii, o intrygującej prezencji i cudownym, gęstym głosie. Colin Clarke z „Seen and Heard International” zauważa: Fenomenalna Agnieszka Rehlis (…) dysponuje prawdziwą głębią głosu, odzwierciedlającego duszę silną niczym stal.

Rehlis ma na swoim koncie sukcesy m. in. w Niemczech, Estonii, Szwajcarii, Francji, Danii, Hiszpanii, czy ostatnio – we Włoszech, gdzie wcieliła się w Amneris u boku Anny Netrebko i Ludmiły Monastyrskiej w „Aidzie” na scenie Teatro di San Carlo w Neapolu (luty 2022). Polska publiczność natomiast z pewnością pamięta ją chociażby z Opery Wrocławskiej, gdzie zaśpiewała kilkanaście partii mezzosopranowych, a także z Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie czy Opery Krakowskiej.

Najnowsza produkcja Royal Opera House przenosi słynny polityczny romans Verdiego ze starożytnego Egiptu do współczesnego państwa totalitarnego. Obok Rehlis, obsadę tworzą Elena Stikhina (Aida), Francesco Meli (Radames), Ludovic Tézier (Amonasro), Soloman Howard (Ramfis), In Sung Sim (Faraon). Orkiestrę poprowadził maestro Antonio Pappano. Spektakl transmitowany był 16 października w kinach na całym świecie.

Trailer transmisji „Aidy” z lonyńskiej Covent Garden, z udziałem Agnieszki Rehlis w partii Amneris.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne