REKLAMA

Aleksandra Kurzak zaśpiewa swoją pierwszą Toskę na scenie Metropolitan Opera

Aleksandra Kurzak sięga po nowy repertuar pucciniowski. Zadebiutowała już jako Cio-Cio-San w „Madamie Butterfly". Teraz, po raz pierwszy, na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku, wcieli się w rolę Florii Toski.

Polska sopranistka miała zadebiutować w roli Toski w maju 2021 roku na scenie Opery Narodowej w Paryżu u boku Roberto Alagni i Željko Lučića. Produkcja ze względów pandemicznych została niestety odwołana. Teraz artystka wystąpi w czterech spektaklach „Toski” w Nowym Jorku: 2, 5, 9 i 12 marca. Jej Cavaradossim, podobnie jak planowano w Paryżu, będzie Roberto Alagna. Barona Scarpię zaśpiewa serbski baryton Željko Lučić. Wszystkimi spektaklami zadyryguje kanadyjski dyrygent Yannick Nézet-Séguin, dyrektor muzyczny Metropolitan Opera. Premiera tej inscenizacji w reżyserii Davida McVicara odbyła się 31 grudnia 2017 roku.

Na scenie Met Aleksandra Kurzak powróci też do partii Musetty, którą wykonywała jeszcze będąc solistką w Operze w Hamburgu. Cztery spektakle „Cyganerii” są zaplanowane na 16, 20, 24 i 27 maja. Wystąpią Eleonora Buratto jako Mimi, Yusif Eyvazov jako Rudolfo oraz Quinn Kelsey jako Marcello. Spektaklami zadyryguje pochodząca z Korei Południowej Eun Sun Kim. Premiera tej inscenizacji, w reżyserii Franca Zeffirellego, odbyła się w 1981 roku. Jest to jeden z najstarszych spektakli Met, pokazany do tej pory ponad 500 razy.

Od 2004 roku, kiedy to zadebiutowała w roli Olimpii w „Opowieściach Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha, Aleksandra Kurzak zaśpiewała na deskach Metropolitan Opera 60 razy. Na tej scenie wykonała partie m.in.: Traviaty, Gildy, Micaëli, Adiny i Neddy.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne