REKLAMA

Diwy współczesnej polityki i arie mocy w Warszawie

Lucia Lucas, Małgorzata Walewska i Théo Imart będą gwiazdami plenerowego happeningu operowego "Aria di potenza" w reżyserii Krystiana Lady. Przemowy ze współczesnych scen politycznych, od Białego Domu poprzez Wiejską aż po Kreml, zostaną zestawione ze spektakularnymi ariami z popularnego repertuaru operowego.

Śpiewak podczas wykonywania arii skupia na sobie uwagę widzów, rozbudza w nich emocje i panuje nad nimi. Podobnie robią to politycy w swoich spiczach. Używają specjalnych technik, mamią wyborców i manipulują nimi. Fascynacja mechanizmami politycznej retoryki i ich operowy wymiar były punktem wyjścia dla reżysera Krystiana Lady do stworzenia tego unikalnego happeningu. Na scenie obok pierwszej damy polskiej opery Małgorzaty Walewskiej wystąpią po raz pierwszy w Polsce: amerykańska barytonistka Lucia Lucas (która z sukcesami występuje w nowojorskiej MET i londyńskim Covent Garden), a także francuski sopranista Théo Imart. Producentem wydarzenia jest Teatr Studio we współpracy z festiwalem Kunstfest w Weimarze. Autorką kostiumów jest Gosia Baczyńska, która świętować będzie tym wydarzeniem 25-lecie międzynarodowej pracy artystycznej.

Plakat do „Aria di potenza”

Happening zostanie zaprezentowany w Polsce tylko jeden raz, 30 sierpnia 2022 roku na Placu Defilad. Kolejne pokazy odbędą się w ramach europejskich festiwali takich jak: Kunstfest Weimar (2 września 2022 roku) oraz International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) (15 i 16 listopada 2022 roku).

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne