REKLAMA

„W spektrum muzyki” – charytatywny koncert artystów Opery Krakowskiej

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, 9 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie koncert, którego dochód zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Autyzm Up. Do udziału został zaproszony uzdolniony muzycznie podopieczny Fundacji, 13-letni wokalista Szymon Prokop.

Artyści Opery Krakowskiej po raz kolejny włączają się w działalność na rzecz szerzenia świadomości w temacie autyzmu. Sukces kampanii “Niezwykli sąsiedzi”, wykreowanej i wyśpiewanej wspólnie z Fundacją Autyzm Up, owocuje jeszcze większym muzycznym projektem: koncertem charytatywnym “W spektrum muzyki”. Podejmowanie tematu autyzmu sprawia, że staje się on coraz mniej obcy, a ludzie przestają być wobec niego obojętni. Świadomi tego faktu Artyści i pracownicy Opery Krakowskiej z chęcią angażują się w projekt. Jak podkreśla Marek Gerwatowski – pomysłodawca wydarzenia – dzięki takim inicjatywom, tworzona jest przestrzeń zrozumienia i akceptacji.

Do udziału w koncercie „W spektrum muzyki” został zaproszony uzdolniony muzycznie podopieczny Fundacji Autyzm Up, 13-letni Szymon Prokop – wokalista, zdobywca m.in. tytułu „osobowości scenicznej” podczas Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem” oraz laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki 2021. Po raz kolejny osoba w spektrum autyzmu pokaże, że nie musi żyć w narzuconych jej schematach. Tym razem stereotypy dotyczące autyzmu będą łamane wprost z operowej sceny.

Koncert dostosowany będzie do potrzeb osób w spektrum autyzmu. Uczestnik, który wyrazi taką potrzebę, otrzyma indywidualną opiekę wolontariusza. Dostępne będą także słuchawki wyciszające oraz wyizolowane miejsca w loży. Wszyscy artyści i osoby, które zaangażowały się w koncert zadeklarowały udział pro bono, a cały dochód z koncertu, który odbędzie się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Autyzm Up.

W Operze Krakowskiej zabrzmią najpiękniejsze fragmenty ze światowego repertuaru operowego – m.in. słynna Habanera czy Pieśń Toreadora z “Carmen” G. Bizeta, “Casta diva” z “Normy” V. Belliniego, duet Hrabiny i Zuzanny z “Wesela Figara”, “La ci darem la mano” z “Don Giovanniego” W.A. Mozarta i wiele innych. Wystąpią: Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adrian Domarecki, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Sebastian Marszałowicz i Wołodymyr Pańkiw. Chórem i Orkiestrą Opery Krakowskiej zadyryguje Piotr Wacławik. Koncert poprowadzą Anna Wodyńska-Piętka i Marek Gerwatowski.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne