REKLAMA

„Stabat Mater” w choreografii Danieli Cardim i Edwarda Cluga. Premiera baletowa w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Daniela Cardim i Edward Clug, ikony światowej, współczesnej choreografii po raz pierwszy w Polsce, przedstawią wraz z tancerzami Teatru Wielkiego w Poznaniu swoją wizję „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego i Giovanniego Battisty Pergolesiego.

W interpretacjach choreograficznych znajdziemy bogate spectrum emocji – od cierpienia i żałoby, po afirmację życia, od wstrzymującego oddech poczucia straty, po akceptację tego, co przynosi los. – Badam tematy bezradności, straty i odnalezienia siły do dalszego działania – mówi Daniela Cardim, choreografka pierwszej części spektaklu. – Kompozycja Szymanowskiego towarzyszy każdej kobiecie, która traci bliską osobę. Za scenografię i kostiumy odpowiada Diana Marszałek, światła Wiktor Kuźma.

Dla Edward Cluga – odpowiedzialnego za drugą część przedstawienia, „Stabat Mater” w ujęciu Pergolesiego to hymn na cześć kobiet, gdzie czułość i delikatność łączy się z poświęceniem i oddaniem. Scenografię i kostiumy przygotował Jordi Roig, światła Tomaž Premzl.

Będzie to synergia dźwięku i ruchu, wielowymiarowość przekazu, z doskonałą interpretacją tancerzy Baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. „Stabat Mater” Danieli Cardim i Edwarda Cluga zdaniem Teatru Wielkiego w Poznaniu to spektakl na dzisiejsze czasy.

Premiera odbędzie się 11 listopada w Auli Artis o godzinie 18.00. Spektakl pokazany zostanie jeszcze czterokrotnie, 12 i 13 listopada, o godz. 11.00 i 19.00.

Próby do „Stabat Mater” w choreografii Edwarda Cluga ©  Maciej Zakrzewski
Próby do „Stabat Mater” w choreografii Edwarda Cluga © Maciej Zakrzewski
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne