REKLAMA

Bogusław Kaczyński, Patron Fundacji dziś skończyłby 81 lat

2 maja 1942 roku w Białej Podlaskiej urodził się Bogusław Kaczyński. Wielka postać życia muzycznego w Polsce. Krytyk, dyrektor festiwali, uznany twórca licznych programów radiowych i telewizyjnych oraz autor wielu książek. Zygmunt Kałużyński powiedział o nim, że „zrobił dla sztuki operowej więcej niż ktokolwiek w jej dziejach w naszym kraju”.

Moim pragnieniem jest oczarować jak najszersze rzesze ludzi czarem sztuki. Pokazać, że sztuka jest tak piękna i że życie człowieka, który pokochał sztukę i poddał się sztuce, jest piękniejsze, jest wartościowsze, że na tym smutnym świecie, w naszej rzeczywistości, która niesie tyle rozczarowań, tyle klęsk, tyle trosk, tyle smutku i tyle łez, sztuka jest jedynym wybawieniem, jest takim katharsis. Dzięki sztuce naprawdę warto żyć.

Słowa te wypowiedział w jednym z wywiadów dla telewizji Bogusław Kaczyński, człowiek niezwykły, pasjonat. Człowiek, który pokochał sztukę nade wszystko i całkowicie się jej poświęcił pragnąc jednocześnie zarazić wszystkich swoją wielką do niej miłością, co czynił przez całe swoje życie. Niestety, przedwcześnie odszedł nie mogąc dokończyć swojego dzieła. Pozostawił nas z uczuciem wielkiego niedosytu.

Bogusław Kaczyński pozostał w naszych wspomnieniach jako osoba wyjątkowa i niepowtarzalna. W ubiegłym roku, ukazała się o nim książka, napisana przez Annę Lisiecką, pt. „Będę sławny, będę bogaty”.  Swoim sposobem bycia przed kamerą kreował emocje widzów i słuchaczy – opowiadała o nim autorka.

Pełna biografia Bogusława Kaczyńskiego znajduje się tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne