REKLAMA

Dwóch polskich basów: Lukas Jakobski i Jakub Szmidt na międzynarodowych scenach

Polska publiczność nie miała jeszcze okazji zobaczyć ich nazwisk w programach spektakli czy koncertów. Lukas Jakobski ma na swoim koncie występy przede wszystkim w angielskich teatrach operowych. Natomiast Jakub Szmidt dopiero rozpoczyna swoją karierę.

8 listopada Lukas Jakobski zaśpiewa dwie role: Waltera Fursta oraz starego Melchtala w premierowym przedstawieniu „Wilhelma Tella” Gioachina Rossiniego w Irlandzkiej Operze Narodowej. Nie będzie to jego pierwszy występ na dublińskiej scenie. W 2019 roku wcielił się w postać Sarastra w reżyserowanej przez Caroline Staunton nowej realizacji „Czarodziejskiego fletu”. – Praca w INO dodaje energii, a wszyscy ludzie zaangażowani w spektakl są entuzjastycznie nastawieni do procesu tworzenia – powiedział polski artysta.

Operę Rossiniego reżyseruje Julien Chavaz, a muzycznie poprowadzi Fergus Sheil. „Wilhelma Tella” będzie można obejrzeć jeszcze cztery razy 9, 11, 12 i 13 listopada. Tytułową rolę zaśpiewają Brett Polegato i Gyula Nagy, w partię Arnolda wcielą się Jesús León i Konu Kim, a w Matyldę Máire Flavin oraz Rachel Croash.

Zwycięzca III nagrody podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Jakub Szmidt, wystąpi wraz z Bayerische Kammerphilharmonie Augsburg i wykona dwukrotnie partię solową w „Requiem” Antona Brucknera. Koncerty odbędą się 14 listopada w Alte Oper we Frankfurcie i 15 listopada w kościele St. Moritz w Augsburgu. Młody bas jest obecnie członkiem studia operowego w Operze Państwowej w Hanowerze, gdzie doskonali swoje umiejętności wokalne.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne