REKLAMA

Dziewięciu Polaków w drugim etapie 11. Międzynarodowego Konkursu im. Stanisława Moniuszki

Zainteresowanie Konkursem przeszło oczekiwania organizatorów. Po preselekcjach dopuszczono 102 osoby, ale ostatecznie wystąpiło 97 śpiewaków. Do drugiego etapu dopuszczono 42 uczestników.

Wyczekiwane przez wszystkich uczestników Konkursu oraz śledzących jego przebieg widzów wyniki pierwszego etapu 11. Międzynarodowego Konkursu im. Stanisława Moniuszki ogłoszono dzisiaj o godzinie 17.30. Wyboru 42 młodych artystów spośród 97, którzy przystąpili do Konkursu, dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Johna Allisona, redaktora naczelnego „Opera Magazine”. Listę śpiewaków, którzy przeszli do II etapu można zobaczyć tutaj.

Pierwszy etap Konkursu trwał trzy dni. Śpiewacy zaprezentowali się w dwóch utworach z towarzyszeniem fortepianu – arii operowej z repertuaru światowego z XVIII lub XIX wieku oraz pieśni polskiej z XIX, XX lub XXI wieku (w języku polskim lub w przekładzie). 

W drugim etapie, który pozwoli wyłonić finalistów Konkursu, uczestnicy wykonają dwa utwory, wybrane przez członków jury z trzech zgłoszonych pozycji – arii operowej z XVIII lub XIX wieku, innej niż w pierwszym etapie, arii operowej z XIX, XX lub XXI wieku oraz pieśni z repertuaru światowego XIX, XX lub XXI wieku. Śpiewakom nadal będą towarzyszyć pianiści. Dla wyróżniającego się młodego pianisty lub pianistki (urodzonych nie wcześniej niż 6/06/1987 r.) przewidziana jest nagroda. Pierwszy i drugi etap Konkursu odbywa się na Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Finaliści wystąpią z towarzyszeniem orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pod przewodnictwem maestro Andriy’a Yurkevycha w Sali Moniuszki 11 czerwca 2022 roku.

Dla tych, którzy chcą przeczytać więcej na temat występów uczestników Konkursu odsyłamy do „Ruchu Muzycznego”. Tomasz Pasternak relacjonuje na jego łamach wszystkie etapy przesłuchań.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne