REKLAMA

Inauguracja serii „Wielka Improwizacja i Muzyka Świata” w NFM

24 września w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wystąpi Femi Kuti. Artysta przemierza sceny całego świata, niosąc transowe, rytmiczne przesłanie o swojej politycznej walce.

W tej trasie koncertowej artysta powraca, wierny swoim przekonaniom, łącząc obywatelskie zaangażowanie z muzyczną energią. Femi Kuti od zawsze czuł potrzebę mówienia głośno o korupcji i politycznych skandalach w swoim kraju oraz ogólnie w całej Afryce. Pragnie nadal prezentować afrobeat, rewolucyjne dzieło swojego ojca, a jako artysta potrafi również przekazać publiczności energię i zaangażowanie.

Jego koncerty to niezwykłe wydarzenia. Femi spędza na scenie nawet do pięciu godzin. Nieczęsto zdarzają się artyści, którzy niezmiennie opowiadają historię swoich zmagań i wierzą w moc składania świadectwa i dzielenia się nim z innymi, w przyjemność płynącą z każdego dźwięku.


5 lutego nakładem wytwórni Legacy + (Partisan Records) ukazało się szczególne, podwójne wydanie: „Stop the hate” Femi Kutiego i „For(e)ward” najstarszego syna artysty Made Kutiego. Temu wyjątkowemu połączeniu przyświeca oczywiście gwiazda Feli Kutiego, legendy afrobeatu, ojca i dziadka tych dwóch artystów. To, że Femi i Made stają teraz wspólnie na scenie, jest symboliczne.

Koncert Femi Kuti & The Positive Force odbędzie się 24 września 2022, godz. 19:00 w NFM (Sala Czerwona).

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne