REKLAMA

Gala VIII Mazurskiego Festiwalu Operowego „Belcanto” 15 lipca 2023 roku po raz pierwszy na dziedzińcu zamku w Rynie

Pomysł Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie powstał w 2015 z inicjatywy Fundacji AVANGART przy wsparciu Pani Burmistrz Miasta Mrągowo Otolii Siemieniec oraz CKiT w Mrągowie. Myślą przewodnią było umożliwienie szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na wysokim poziomie artystycznym, przybliżenie tego pięknego gatunku muzycznego i pokazanie, że wcale nie musi być trudny w odbiorze.

W pierwszych edycjach koncerty odbywały się w amfiteatrze w Mrągowie nad urokliwym jeziorem Czos. Obiekt jest jednym z największych tego typu w Polsce, oddany do użytku w 2012 roku. Widownia liczy ponad 5 tysięcy miejsc. W tegorocznej edycji koncerty odbędą się na dziedzińcu Zamku w Rynie.

Fundacja AVANGART jest organizatorem oraz wykonawcą wielu koncertów i przedstawień artystycznych w Polsce i za granicą. Mazurski Festiwal Operowy „Belcanto” jest jej sztandarowym i cyklicznym projektem. Do udziału w Festiwalu zapraszani są wybitni soliści operowi, a także młodzi artyści wybierani na podstawie kursów mistrzowskich organizowanych przez Fundację AVANGART. Prezentowane są także spektakle operowe i operetkowe, w 2017 roku była to „Cyganeria” Giacomo Pucciniego, w 2018 roku „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána, w 2020 roku „Cyrulik sewilski” Gioachina Rossiniego.

„Cyganeria” na Mazurskim Festiwalu Operowego „Belcanto” © materiały organizatora
„Cyganeria” na Mazurskim Festiwalu Operowego „Belcanto” © materiały organizatora

W programie Gali VIII Mazurskiego Festiwalu Operowego „Belcanto” 15 lipca 2023 W repertuarze znajdą się przeboje opery, operetki, a także polskiej muzyki popularnej lat 70 i 80. Wystąpią: Katarzyna Zając – Caban (sopran), Anna Bernacka (mezzosopran), Dawid Kwieciński (tenor), Tomasz Rak (baryton), Piotr Wołosz (bas) i olsztyński Chór BELCANTO. Orkiestrą symfoniczną Fundacji AVANGART zadyryguje Wojciech Semerau – Siemianowski, a koncert w reżyserii Magdaleny Wołosz poprowadzi Jan Połowianiuk.

Bilety do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej w Rynie oraz na portalu www.ebilet.pl.

Fundacja AVANGART zaprasza także na dwa koncerty kameralne 9 lipca 2023 roku do Mrągowa i 10 lipca 2023 roku do Giżycka.

Plakat do „Cyrulika sewilskiego” na Mazurskim Festiwalu Operowego „Belcanto” © materiały organizatora
Plakat do „Cyrulika sewilskiego” na Mazurskim Festiwalu Operowego „Belcanto” © materiały organizatora
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne