REKLAMA

Grażyna Brodzińska w Białej Podlaskiej. Sobotnio-niedzielne wydarzenia 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

Przed nami ostatnie koncerty 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. W sobotę, 26 sierpnia Królowa Polskiej Operetki, Grażyna Brodzińska złoży kwiaty pod pomnikiem swojego mistrza Bogusława Kaczyńskiego. W sali Bialskiego Centrum Kultury będzie gościem spotkania, a 27 sierpnia 2023 wystąpi w Gali Finałowej Festiwalu.

W sobotę 26 sierpnia o 12.00 do sali Bialskiego Centrum Kultury (ul. Warszawska 11) na spotkanie zatytułowane SMAKI SŁAWY BOGUSŁAWA KACZYŃSKIEGO. Na ekranie zostaną zaprezentowane najciekawsze fragmenty widowisk artystycznych „Operowe Qui Pro Quo”, do których scenariusze pisał Bogusław Kaczyński. Dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego i Fundacji ORFEO w Warszawie – Krzysztof Korwin-Piotrowski był kuratorem 2 wystaw (w Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Południowego Podlasia), poświęconych słynnemu popularyzatorowi muzyki operowej i operetkowej, dyrektorowi festiwali muzycznych i Teatru ROMA. Korwin-Piotrowski zaprezentuje zdjęcia i nagrania wideo o historii życia i kariery honorowego obywatela Białej Podlaskiej.

Między 15.00 a 15.30 na ulicach Białej Podlaskiej (w okolicy Placu Wolności) oraz w Parku Radziwiłłowskim można będzie zobaczyć w pięknej zabytkowej limuzynie królową operetki Grażynę Brodzińską, która około 15.30 złoży kwiaty pod pomnikiem swojego mistrza Bogusława Kaczyńskiego.

Grażyna Brodzińska i Krzysztof Korwin-Piotrowski zapraszają na spotkanie

SPOTKANIE Z GRAŻYNĄ BRODZIŃSKĄ zostało zaplanowane na 26 sierpnia o godz. 18.00 w Bialskim Centrum Kultury. Bogusław Kaczyński nazywał tę wybitną artystkę pierwszą damą polskiej operetki. Mówił o niej: – Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną. Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych.

ZACZAROWANY ŚWIAT OPERETKI będzie zakończeniem 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W niedzielę 27 sierpnia o godz. 18:00 w Amfiteatrze w Białej Podlaskiej wystąpią: Grażyna Brodzińska (sopran), Wioletta Białk (sopran), Jolanta Kremer (sopran), Adam Sobierajski (tenor), Jakub Milewski (baryton), Katarzyna Wysłucha (aktorka), Orkiestra Straussowska Orfeum pod dyrekcją Mieczysława Smydy (skrzypce) Krzysztof Korwin-Piotrowski (narracja) i Gabriela Kuc-Stefaniuk (współprowadzenie). W programie znajdą się utwory z operetek: „Hrabina Marica”, „Wesoła wdówka”, „Wiktoria i jej huzar”, „Zemsta nietoperza” i „Wiedeńska krew”. Zabrzmi także kilka piosenek ze światowego repertuaru, m.in. „Besame mucho” oraz „Time to Say Goodbye”. Twórcą scenariusza i reżyserem gali jest Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Kolejne wydarzenia festiwalu zostały zaplanowane 9 września w Sarnakach, 17 września w Leśnej Podlaskiej i 21 października w Akademii Muzycznej w Katowicach. Wstęp na nie jest wolny.

Organizatorami festiwalu są: Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie z przewodniczącym rady Zbigniewem Napierałą, Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i Bialskie Centrum Kultury z dyrektorem Zbigniewem Kapelą.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne