REKLAMA

Grzech i zbawienie: bezpłatne transmisje nowych inscenizacji dzieł Ryszarda Wagnera i Kurta Weilla na portalu „OperaVision”

Produkcje dwóch gigantów muzyki niemieckiej będą transmitowane od kwietnia na platformie OperaVision. Zobaczymy utwory Kurta Weilla: „Siedem grzechów głównych” i „Rozkwit i upadek miasta Mahagonny”, a także opery Ryszarda Wagnera: „Parsifal” i „Latający Holender”.

„Siedem grzechów głównych” (Die sieben Todsünden) można będzie obejrzeć online od 8 kwietnia. Produkcja Opery North w Leeds została zarejestrowana w listopadzie 2020 roku. Co ciekawe, opera została wystawiona w języku angielskim. W realizacji udział wzięli: Wallis Giunta (Anna I), Shelley Eva Haden (Anna II), Campbell Russell (Ojciec), Stuart Laing(Brat), Matka (Dan Robinson). Orkiestrą Opery North dyrygował James Holmes, a reżyserem „śpiewanego baletu”, jak czytamy na platformie OperaVision, był Gary Clarke.

15 kwietnia, w Wielki Piątek, na żywo transmitowana będzie premiera „Parsifala” Ryszarda Wagnera. Opera w reżyserii Andrása Almási-Tótha i pod dyrekcją Balázsa Kocsy wystawiona zostanie w Wegierskiej Operze Narodowej w Budapeszcie, która po pięcioletnim remoncie wznowi swoją działalność. W spektaklu wystąpią: Michele Kalmandy (Amfortas), István Rácz (Titurel), András Palerdi (Gurnemanz), István Kovácsházi (Parsifal) i Károly Szemerédy (Klingsor). Patię Kundry wykona Andrea Szántó.

Nationaltheater Mannheim zaprezentuje, również w bezpośrednim streamingu, swoją nową produkcję „Latającego Holendra”. Reżyserem spektaklu, który będzie można obejrzeć od 24 kwietnia, jest Roger Vontobel. Premierę poprowadzi Jordan de Souza. Zaśpiewają m.in.: Patrick Zielke (Daland), Daniela Köhler (Senta), Jonathan Stoughton (Eryk) i Marie-Belle Sandis (Mary).

 „Latający Holender”, Nationaltheater Mannheim © Christiaa Kleiner

Legendarny teatr włoski, Teatro Regio di Parma, udostępni od 30 kwietnia swoją najnowszą produkcję „Rozkwit i upadek miasta Mahagonny”. Premiera odbędzie się kilka dni wcześniej, 26 kwietnia. Przedstawienie realizowane jest w koprodukcji z I Teatri di Reggio Emilia. Spektakl poprowadzi Christopher Franklin. Zaśpiewają: Christopher Lemmings (Tobby Higgins), Alisa Kolosova (Leokadja Begbick), Chris Merritt (Fatty) I Anne-Marie Kremer (Jenny Hill). W epizodycznej roli Joe wystąpi polski bas Jerzy Butryn, a reżyserem będzie Henning Brockhaus.

OperaVision to bezpłatna platforma transmitująca spektakle operowe, która jest wspierana przez program Unii Europejskiej Creative Europe. Na OperaVision można było zobaczyć także produkcje pochodzące z Polski, m.in. „Goplanę”, „Toskę” i „Manru” z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, czy „Parię” z Teatru Wielkiego w Poznaniu.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne