REKLAMA

Piotr Beczała w roli Jontka już 8 czerwca w kinach w całej Polsce

Filmową rejestrację „Halki", opery Stanisława Moniuszki, będzie można obejrzeć w 44 kinach sieci Helios i 17 kinach sieci Multikino. Będzie to retransmisja przedstawienia przygotowanego przez zespół Theater an der Wien.

Spektakl „Halki” w Theater an der Wien powstał z inicjatywy Piotra Beczały, światowej klasy polskiego tenora i niestrudzonego popularyzatora twórczości Stanisława Moniuszki. Wcielił się on w rolę Jontka, a jego interpretacja arii Szumią jodły na gór szczycie została przyjęta przez międzynarodową publiczność z nieskrywanym entuzjazmem. Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej. Halkę, uwiedzioną przez panicza Janusza góralkę, zaśpiewała w tym przedstawieniu Amerykanka Corinne Winters. Januszem był Tomasz Konieczny, a jego narzeczoną Zofią – Natalia Kawałek.

„Halka” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper. Jej ładunek emocjonalny przyrównuje się do „Madame Butterfly” Pucciniego. Choć powstała wcześniej, nie zdobyła światowego rozgłosu, co trudno wytłumaczyć, bo zawiera w sobie wszystko to, co opera o tragicznej miłości powinna zawierać.

Opera zostanie zaprezentowana 8 czerwca z okazji 150. rocznicy śmierci kompozytora. Na transmisję zaprasza KinoMaestro.pl w cyklu „Opera w kinie”. A pełną listę miejsc pokazu w całej Polsce można znaleźć tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne