REKLAMA

Polscy artyści na świecie: Jakub Józef Orliński śpiewa w „Mesjaszu” Georga Friedricha Händla na Festival de Pâques w Aix-en-Provence

Polski kontratenor wystąpi na Festival de Pâques - Festiwalu Wielkanocnym w Aix-en-Provence we Francji. Jakub Józef Orliński zaśpiewa altową partię w oratorium „Mesjasz” ” Georga Friedricha Händla. Nagranie koncertu będzie można obejrzeć bezpłatnie od 4 kwietnia 2024 roku na kanale Arte.tv.

W 2024 roku Festival de Pâques w Aix-en-Provence odbywa się po raz 11. Podczas tej edycji w szczególny sposób honorowane są dwie ważne postacie francuskiej sceny muzycznej: Gérard Caussé i Jean-Claude Casadesus. Za pomocą ASSAMI, lokalnej organizacji non-profit, której celem jest dostępność kultury dla wszystkich, koncerty odbywają się w szpitalach i ośrodkach opieki paliatywnej. Wiele koncertów transmitowanych jest na żywo.

Jakub Józef Orliński na Festival de Pâques w Aix-en-Provence – zwiastun edycji

1 kwietnia 2024 roku w Grand Théâtre de Provence zaprezentowany zostanie „Mesjasz”, jedno z najwspanialszych i najbardziej znanych dzieł George Friedricha Händla. W partiach solowych wystąpią: Sandrine Piau (sopran), Jakub Józef Orliński (kontratenor), Stuart Jackson (tenor) i Alex Rosen (bas). Laurence Equilbey poprowadzi Insula Orchestra, zaśpiewa chór accentus.

Nagranie koncertu będzie dostępne na kanale arte.tv od 4 kwietnia 2024 roku, będzie można obejrzeć je bezpłatnie.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne