REKLAMA

Joanna Woś wystąpi jako tytułowa „Norma” w Teatrze Wielkim w Łodzi

Historia arcykapłanki rozdartej między miłością do mężczyzny, rzymskiego okupanta, a służbą wobec własnej społeczności stanowi sztandarową pozycję nie tylko stylu bel canto, ale też opery jako gatunku. Jej cavatina z pierwszego aktu – „Casta Diva" jest jedną z najsłynniejszych arii w repertuarze sopranowym.

Prawie 40 lat temu, w 1983 roku, publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi zachwyciła się arydziełem Vincenzo Belliniego w znakomitej interpretacji muzycznej i wokalnej pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z niezapomnianą Teresą May-Czyżowską w partii tytułowej. Już 2 kwietnia łódzka opera zaprezentuje arcydzieło Vincenzo Belliniego, tym razem w wersji koncertowej.

Przejmująca historia głównych bohaterów (Norma, Adalgisa, Pollione, Oroveso) pełna miłosnych perypetii, rozgrywających się w Galii będącej pod rzymską okupacją, jest poruszająca i wciąga widza w kulisy działań bohaterów. Jest także znakomitym pretekstem dla ich efektownych i karkołomnych popisów wokalnych.

Jako Norma wystąpi Joanna Woś, Adalgisę zaśpiewa Bernadetta Grabias, a jako Pollione zaprezentuje się Arnold Rutkowski. W obsadzie pojawią się również Grzegorz Szostak, Weronika Leśniewska oraz Dawid Kwieciński. Chór i orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi poprowadzi Tadeusz Kozłowski.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne