REKLAMA

John Malkovich jako przewrotny morderca – celebryta przy akompaniamencie Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orchester Wiener Akademie

Na od lat pokazywany w Europie monodram z hollywoodzkim gwiazdorem będziemy musieli poczekać jeszcze do lata. Dwa spektakle, 13 i 14 sierpnia 2022 roku, odbędą się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Pierwszy raz w rolę austriackiego mordercy John Malkovich wcielił się w 2008 roku. Wyreżyserowany przez Michaela Sturmingera spektakl, przedstawia historię Jacka Unterwegera zwanego dusicielem z Wiednia. Sztuka jest odgrywana przez jednego aktora, dwie sopranistki i orkiestrę historyczną. Premiera odbyła się w Barnum Hall w Santa Monica w Kalifornii. W pełni inscenizowana wersja spektaklu, zatytułowana The Infernal Comedy [Piekielna komedia] miała premierę w Wiedniu w lipcu 2009 roku. Od tego czasu przedstawienie było wystawiane w latach 2009, 2010, 2011 i 2012 w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Jak można przeczytać na stronie NFM – „Monodram opowiada opartą na faktach historię Jacka Unterwegera, który po osadzeniu w więzieniu zaczął pisać. Jego twórczość, urok i charyzma przyniosły mu sławę, a ta przyczyniła się do jego przedterminowego zwolnienia, życia celebryty… i dalszych zbrodni”.

9 marca ruszyła sprzedaż na polską premierę „The Infernal Comedy: spowiedź seryjnego mordercy”, która odbędzie się 13 sierpnia 2022 w Narodowym Forum Muzyki. U boku amerykańskiej gwiazdy kina Johna Malkovicha, wystąpią sopranistki Chen Reiss i Susanne Langbein. Artystom towarzyszyć będą Wrocławska Orkiestra Barokowa pod kierownictwem muzycznym swojego dyrektora artystycznego Jarosława Thiela oraz Orchester Wiener Akademie, za której przygotowanie odpowiada dyrektor muzyczny zespołu Martin Haselböck.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne