REKLAMA

Kawiarnia Chopin’s Room Cafe już otwarta

Butikowa kawiarnia w historycznym miejscu Warszawy została stworzona we współpracy z Instytutem Fryderyka Chopina. W nowoczesnym i kameralnym wnętrzu można napić się kawy, posłuchać muzyki Chopina, kupić książki i płyty wydane przez NIFC oraz dowiedzieć się wszystkiego o organizowanych obecnie wydarzeniach.

W miejscu, gdzie kiedyś w swoim pokoju tworzył nastoletni Fryderyk Chopin otworzono Chopin’s Room Cafe. To tutaj w latach 1827– 1830 mieszkał wielki kompozytor. Dom jego rodziców odwiedzali artyści i uczeni, a panująca w nim twórcza atmosfera z pewnością wpłynęła na młodego Fryderyka. Z tego właśnie czasu pochodzą oba jego koncerty fortepianowe.

Fryderyk Chopin pisał w liście do Tytusa Wojciechowskiego z 27.12.1828 roku: Na górze już jest pokój mający mi służyć ku wygodzie […]. Tam mam stary fortepian, stare biurko, tam ma być kąt schronienia dla mnie. (B. E. Sydow Korespondencja, I, s. 86).

Kawiarnia znajduje się w Pałacu Czapskich tuż przy trakcie królewskim, naprzeciwko bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Chopin’s Room Cafe ma już swoją stronę internetową i profil na Facebooku.

Chopin’s Room Cafe © Kuba Mozolewski
Chopin’s Room Cafe © Kuba Mozolewski
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne