REKLAMA

Sopoccy filharmonicy w Kościerzynie. Koncert Dyrygent-rezydent w Kinie Remus

Sopoccy filharmonicy w Kościerzynie. Koncert Dyrygent-rezydent w Kinie Remus Szymon Naściszewski, dyrygent-rezydent Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w sezonie artystycznym 2022/2023 - wystąpi wraz z orkiestrą w Sali im. Szopińskiego - Kinie Remus w Kościerzynie 23 czerwca 2023 o godz. 19.00 w Koncercie DYRYGENT-REZYDENT.

Program Dyrygent-rezydent umożliwia młodym polskim dyrygentom i dyrygentkom udział w rezydencjach w zawodowych zespołach orkiestrowych oraz w teatrach operowych i muzycznych. Polska Filharmonia Kameralna Sopot uczestniczy w programie po raz trzeci. We wcześniejszych edycjach dyrygentami- rezydentami byli Ariel Ludwiczak i Jagoda Brajewska.

Szymon Naściszewski w ramach realizacji programu współpracuje jako asystent dyrygenta przy 4 koncertach orkiestry pod opieką dyrektora artystycznego prof. Wojciecha Rajskiego.

Koncert w Kościerzynie przygotuje i poprowadzi samodzielnie. Solistką koncertu będzie utalentowana flecistka młodego pokolenia – Natalia Egielman.

Natalia Egielman © archiwum artysty
Natalia Egielman © archiwum artysty

W wykonaniu artystów usłyszymy dzieła polskich twórców: Suitę polską „Hommage a Chopin” Andrzeja Panufnika w wersji na flet i orkiestrę smyczkową oraz „Colas Breugnon” Tadeusza Bairda. Zabrzmi ponadto „Serenada na orkiestrę smyczkową” Antonína Dvořáka.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert w ramach rezydencji współorganizowany są przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Dyrygent-rezydent”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne