REKLAMA

Koncert e-moll, nagrany podczas finału XVIII Konkursu Chopinowskiego w wykonaniu Bruce’a Liu, już na płycie

Dzięki Narodowemu Instytutowi Fryderyka Chopina możemy przeżyć raz jeszcze emocje związane z ostatnim Konkursem Chopinowskim. Album z nagraniami konkursowymi jego zwycięzcy Bruce’a Liu jest już w sprzedaży.

W sklepie internetowym NIFC oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie można już kupić nową płytę Bruce’a Liu, zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego. Oprócz Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 znalazły się na niej interpretacje Ballady F-dur op. 38, Ronda a’ la Mazur op. 5 oraz Sonaty b-moll op. 35. Pianiście towarzyszy orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki. Wraz z albumem Deutsche Grammophon, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku, płyta jest niezwykłym, kompletnym dokumentem triumfalnej drogi Bruce’a Liu po zwycięstwo w tym najważniejszym konkursie pianistycznym na świecie.

W nagraniu dla ORFEO.TV, w katowickim NOSPR, artysta powiedział: „Zwykle, kiedy myślimy o muzyce Chopina, kojarzymy ją z jego cierpieniem, nostalgią i tęsknotą za krajem. Kiedy gram – może dlatego, że jestem całkiem radosnym człowiekiem, wesołym cały czas – staram się przekazać także radość w jego muzyce”. Zapytany o porównanie go do aktora i mistrza sztuk walki Bruce’a Lee stwierdził, że to dobry pomysł. „Tak sądzę. Szczególnie dlatego, że mój sposób gry jest podobny do niego. On oczywiście nie grał na fortepianie, ale ja wkładam bardzo dużo energii w moją grę. Myślę, że dzięki niemu mogę być bardziej sławny” – skomentował Liu.

Materiały prasowe NIFC

Bruce Liu został nagrodzony Złotym Medalem w ubiegłorocznym XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Urodził się 8 maja 1997 r. w Paryżu. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu w klasie Richarda Raymonda. Obecnie kontynuuje naukę u słynnego wietnamskiego pianisty Dang Thai Sona, który był zwycięzcą X Konkursu Chopinowskiego w 1980 roku.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne