REKLAMA

Antonina Campi oceni śpiewaków po raz trzeci

Na przełomie sierpnia i września w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. To jedyne tak duże wydarzenie kulturalne we wschodniej Polsce poświęcone muzyce operowej i edukacji śpiewaków klasycznych.

W trwającym pięć dni konkursie (30 sierpnia – 3 września) wezmą udział młodzi śpiewacy wielu narodowości. Będą oni oceniani przez międzynarodowe jury (dyrektorów teatrów muzycznych, menedżerów ds. obsad i agentów operowych) pod przewodnictwem Ewy Vesin, śpiewaczki i dyrektora artystycznego Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. W tegorocznej edycji w kapitule zasiądzie m. in.: Izabela Kłosińska, Casting Director Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Alex Fernandez, Casting Director Teatro Municipal de Santiago w Chile i Auditorio de Tenerife w Hiszpanii oraz Andrea de Amici z mediolańskiej agencji InArt Management.

W koncercie finałowym laureaci wykonają program składający się z arii operowych. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Maestro Tadeusza Kozłowskiego. Będzie to jedno z największych wydarzeń muzyki klasycznej na Lubelszczyźnie w 2022 roku i jednocześnie inauguracja nowego sezonu artystycznego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Przesłuchania I i II etapu (z fortepianem) są otwarte dla publiczności – uczestnicy wykonają zróżnicowany stylistycznie program składający się z arii operowych oraz pieśni. Towarzyszyć im będą renomowani pianiści konkursowi: Justyna Skoczek (Wrocław/Kraków), Olga Tsymbaluk (Kraków), Mischa Kozłowski (Warszawa) i Marcin Kozieł (Wiedeń). Koncert finałowy z towarzyszeniem orkiestry odbędzie się 3 września o godz. 18.00.

W programie wydarzenia znajdują się również imprezy towarzyszące: warsztaty wokalne, lekcje pokazowe oraz interaktywny wykład o sztuce operowej, który będzie tłumaczony na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczna edycja imprezy to już dziesiąte wydarzenie, które nieprzerwanie od 2017 roku organizuje Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są do 18 lipca.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne