REKLAMA

Kyiv Symphony Orchestra rozpoczyna swoje tournée w Warszawie 

21 kwietnia 2022 roku Filharmonia Narodowa stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia. W nadzwyczajnym koncercie wystąpią muzycy Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej.

Tocząca się wojna położyła cień na wszelkich obszarach życia mieszkańców Ukrainy – także działalności kulturalnej. W geście solidarności z artystami ukraińskimi europejskie instytucje okazują wsparcie, zapraszając muzyków do swych gmachów. Dzięki tak wyjątkowej idei Kyiv Symphony Orchestra otrzymała zgodę na wyjazd z ogarniętego wojną kraju. Będzie to pierwszy występ Zespołu od początku trwającej w Ukrainie rosyjskiej agresji, poprzedzony kilkunastoma dniami prób w Sali Koncertowej przy ulicy Jasnej oraz w siedzibie Polskiego Radia. 

W wykonaniu zespołu, prowadzonego przez Luigiego Gaggera, zabrzmią utwory czołowych kompozytorów ukraińskich: Maksima Berezowskiego, Myrosława Skoryka i Borysa Latoszynskiego. Wieczór uświetni solista – wybitny polski skrzypek Janusz Wawrowski, który wykona „Fantazję” brillante Henryka Wieniawskiego. Warszawski koncert zainauguruje tournée Orkiestry, która zagości również na estradach Kulturpalast w Dreźnie, lipskiego Gewandhausu, Filharmonii Berlińskiej i Elbphilharmonie w Hamburgu.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Program Drugi Polskiego Radia. Patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizatorami wydarzenia są: Filharmonia Narodowa i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny odbędzie się 21 kwietnia w Filharmonii Narodowej o godz. 19.00. Usłyszymy także „Symfonię C-dur” Maksima Berezowskiego,  „Melodię na orkiestrę smyczkową” Myrosława Skoryka i „III Symfonię h-moll op. 50” Borysa Latoszynskiego.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne