REKLAMA

Mistrzowie wokalistyki, ruchu scenicznego i charakteryzacji poprowadzą kursy w Centrum Paderewskiego

Warszawskie Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego organizuje Letnią Akademię Doskonałości z udziałem wybitnych artystów. Kursy mistrzowskie odbędą się od 18 do 24 lipca 2022 roku w zabytkowym dworku w Kąśnej Dolnej. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 czerwca.

Letnia Akademia Doskonałości im. Bogdana Paprockiego to nowatorski projekt związany z edukacją artystyczną. Jej uczestnikami mogą być studenci i absolwenci (z dyplomem ukończenia od 2018 do 2022 roku) Wydziałów Wokalno-Aktorskich polskich uczelni muzycznych. Wykładowcami są śpiewacy, choreograf, charakteryzator oraz scenograf.

W ramach Letniej Akademii Doskonałości zaplanowane są indywidualne lekcje śpiewu (5 godzin lekcyjnych). Uczestnik może również wziąć udział jako wolny słuchacz w lekcjach prowadzonych przez wszystkich pedagogów (10 godzin). Odbędą się zajęcia z ruchu scenicznego (8 godzin), charakteryzacji (6 godzin) i stylizacji scenicznej (4 godziny). Zajęcia odbywać się będą w Centrum Paderewskiego, w dawnej rezydencji kompozytora, dzisiaj pełniącej funkcję zarówno ośrodka koncertowego, jak i muzeum. Kurs kosztuje 1050 złotych. Karty zgłoszeniowe i regulamin LAD 2022 są dostępne tutaj.

Lista wykładowców:

1. Sopranistka dr hab. Iwona Hossa jest laureatką Grand Prix i Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Marii Callas w Atenach. Śpiewa bogaty repertuar od muzyki dawnej po najnowszą. Przez kilkanaście lat wykonywała dzieła Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

2. Kontralt dr Ewa Wolak prowadzi klasę wokalną w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie. Została uhonorowana Europejską Nagrodą w Dziedzinie Kultury i nadano jej prestiżowy tytuł Kammersängerin Deutsche Oper w Berlinie.

3. Bas prof. dr hab. Marek Rzepka prowadzi klasę śpiewu w Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanowerze. Śpiewał m.in. na scenach operowych w Madrycie, Barcelonie i Brukseli oraz na Festiwalu w Salzburgu.

4. Tenor prof. dr hab. Adam Zdunikowski w ciągu 30-letniej kariery artystycznej wystąpił na wszystkich scenach operowych i filharmonicznych w Polsce oraz wielu na świecie. Jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Warszawie. Jako solista jest związany od wielu lat z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

5. Darek Kubiak, mistrz wizażu, makijażysta, charakteryzator teatralny i perukarz, pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz prowadzi szkolenia i warsztaty.

6. Emil Wesołowski jest wybitnym choreografem, a także pedagogiem i reżyserem. Był szefem baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest etatowym choreografem Polskiego Baletu Narodowego.

7. Maria Balcerek, scenografka i kostiumografka, współpracuje z wieloma teatrami operowymi i dramatycznymi. Jest laureatką Złotych Masek i Teatralnej Nagrody im. Jana Kiepury dla najlepszego scenografa – kostiumografa w Polsce (2017).

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne