REKLAMA

Wywiad rzeka z Małgorzatą Walewską już na półkach w księgarniach

,,Moja twarz brzmi znajomo!'' to opowieść o podążaniu za marzeniami i o tym, że brak wykształcenia muzycznego wcale nie jest przeszkodą w drodze na operową scenę. To również intymna rozmowa z jedną z najbardziej inspirujących kobiet świata opery.

Śpiewaczka operowa o unikalnym, wyjątkowym głosie. Gwiazda polskiej opery, która zdobyła międzynarodowe uznanie. Osobowość telewizyjna i uwielbiana przez widzów jurorka programu Twoja twarz brzmi znajomo. Teraz w rozmowie z wieloletnią przyjaciółką Agatą Ubysz odsłania dotąd nieznaną, osobistą część życia. Dialog prowadzony jest w bezpośredni sposób, czasem zaskakująco i momentami szczerze do bólu.

Czy wiecie, że Małgorzata postanowiła zostać śpiewaczką chwilę po tym, gdy odebrała świadectwo maturalne? Jej droga do zrealizowania marzenia nie była jednak łatwa. Nieudany pierwszy egzamin do Akademii Muzycznej, uczenie się śpiewu bez znajomości… nut! Nauka pochłaniała większość czasu, którego i tak miała niewiele, a to za sprawą pierwszej, wielkiej miłości i ciąży…

Zdobyła uznanie jeszcze w trakcie studiów, zostając laureatką lub wygrywając międzynarodowe konkursy. Rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, i nie tylko. W życiu Małgorzaty nadszedł czas na podbicie światowych oper. Występowała w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, na deskach Royal Opera House w Londynie, w wiedeńskiej Staatsoper, w Teatrze Herodion w Atenach i na wielu innych scenach. Partnerowali jej najlepsi: Luciano Pavarotti, Placido Domingo, José Cura.

Jej kariera nabierała rozpędu, nie wszystko można było jednak przewidzieć. W tym chorobę utrudniającą codzienne funkcjonowanie, a co dopiero wymagające kilkugodzinne występy na scenie. Rozłąki z córką, problemy w związku. Jak pogodzić życie rodzinne z częstymi wyjazdami i życiem na walizkach?

Ludzie ze świata opery krytykowali ją za romans z muzyką popularną, kiedy razem z Michałem Bajorem zaśpiewała piosenkę do głośnej produkcji Quo Vadis, skomponowanej przez kolegę ze studiów, Piotra Rubika. Mimo krytyki uparcie wyznacza nową drogę, łącząc pracę w operze z występami w popularnym show Twoja twarz brzmi znajomo. Śpiewaczka z pasją opowiada o wielkiej miłości do muzyki, pracy za kulisami, zaskakujących zdarzeniach, porażkach, wzlotach i… kompleksach.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne