REKLAMA

Marina Rebeka zaśpiewa w Operze Wrocławskiej

Dziś, 5 listopada, artystka, uznawana za jedną z najsłynniejszych śpiewaczek operowych świata wystąpi w Koncercie Galowym we Wrocławiu. W czasie koncertu zaprezentuje wiele operowych twarzy, a po recitalu spotka się z widzami.

Sopranistka elektryzuje publiczność na całym świecie nie tylko wyjątkową barwą głosu i możliwościami wykonawczymi, ale także niesłychaną emocjonalnością portretów scenicznych, jakie kreuje. Ceniona jest za interpretacje głównych partii w operach Mozarta, Rossiniego czy Verdiego.

W ostatnich latach diva wciela się w ikoniczne, dramatyczne role kobiece epoki bel canta, romantycznej opery francuskiej i niemieckiej, a także opery werystycznej. Jej światowa kariera rozpoczęła się od Festiwalu w Salzburgu w 2009 roku, gdzie wystąpiła pod batutą Riccardo Mutiego. Od tej pory regularnie występuje na największych scenach operowych i estradach koncertowych świata, jak: Metropolitan Opera i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro alla Scala w Mediolanie, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Opera Narodowa w Wiedniu. Śpiewała pod batutą najsłynniejszych dyrygentów, m.in. Antonio Pappano, Yannicka Nézeta-Seguina, Ottavio Dantone czy Dan Ettingera.

Już wkrótce ukaże się jej najnowsze wydawnictwo – album „Essence”, nagrany z orkiestrą Opery Wrocławskiej pod dyrekcją Marco Boemiego.

Podczas wrocławskiego recitalu śpiewaczka zaprezentuje wiele operowych twarzy. Usłyszymy ją m. in. jako Leonorę w „Mocy przeznaczenia”, Neddę w „Pajacach”, Magdalenę w „Andrea Chénier” czy Małgorzatę w „Mefistofelesie”. Pojawi się także w rolach bohaterek z ulubionych oper Pucciniego jako Tosca, Madame Butterfly, Mimì i Musetta. Koncert poprowadzi Maestro Marco Boemi.

Po recitalu odbędzie się spotkanie artystki z publicznością w foyer teatru. Marina Rebeka jest kolejną gwiazdą, która odwiedza Operę Wrocławską. Na otwarciu sezonu we wrześniu wystąpił na tej scenie Erwin Schrott.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne