REKLAMA

Metropolitan Opera Live in HD: Piotr Beczała jako Książę Mantui w nowej inscenizacji „Rigoletta” Giuseppe Verdiego już 29 stycznia w kinach

Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała, Artur Ruciński i Jakub Józef Orliński występują w tym sezonie na scenie Metropolitan Opera. Już od 15 lat, dzięki transmisjom Live HD pasjonaci opery mogą obejrzeć nowojorskie produkcje w kinach na całym świecie.

W sobotę 29 stycznia o 18.30 naszego czasu Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaprezentuje nową inscenizację klasycznej tragedii Giuseppe Verdiego „Rigoletto” w reżyserii Bartletta Shera. Produkcja będzie transmitowana na żywo do kin na całym świecie w ramach The Met : Live in HD. Wystąpią między innymi debiutujący jako Rigoletto w MET Quinn Kelsey, Rosa Feola w roli Gildy i Piotr Beczała jako rozpustny Książę Mantui. Varduhi Abrahamyan zadebiutuje w Met jako Maddalena, a Andrea Masroni wcieli się w rolę Sparafucile. Orkiestrę i solistów poprowadzi pochodzący z Mediolanu Daniele Rustioni.

Scena z „Rigoletta” - Rosa Feola jako Gilda i Piotr Beczała jako Książę Mantui © Ken Howard / Met Opera
Scena „Rigoletta” – Rosa Feola jako Gilda i Piotr Beczała jako Książę Mantui © Ken Howard / Met Opera

Realizatorzy umieścili dramat w Europie lat 20., z bogatymi dekoracjami w stylu Art Deco i eleganckimi kostiumami. Transmisję na żywo prowadzi amerykańska mezzosopranistka Isabel Leonard. “Rigoletto” to pierwsza w tym roku produkcja z Metropolitan Opera, którą będzie można obejrzeć w kinach. Do końca tego sezonu zobaczymy jeszcze takie tytuły jak: „Ariadna na Naksos”, „Don Carlos”, „Turandot”, „Łucja z Lammermooru” oraz „Hamlet”.

Dowiedz się, które kina transmitują The Met : Live in HD klikając tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne