REKLAMA

Opera Wrocławska zaprasza Michele’a Angeliniego do zaśpiewania partii Don Ramira

Światowej sławy tenor, specjalizujący się w rolach w operach Gioachina Rossiniego wystąpi we Wrocławiu 6 i 8 maja. Spektakl „Kopciuszka” wyreżyserowała Irina Brook.

Michele Angelini to tenor włosko-amerykańskiego pochodzenia. Występuje na scenach Metropolitan Opera w Nowym Yorku, Royal Opera House w Londynie, La Monnaie w Brukseli, Teatro dell’Opera w Rzymie, Opera Philadelphia, Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu i Teatro Real w Madrycie. Jest laureatem m.in: I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym Savonlinna Opera Festival 2010, I nagrody w Konkursie Śpiewaczym Fundacji Gerdy Lissner 2012 oraz głównej nagrody w konkursie Opera Index 2013.

Angelini znany jest ze swojego mistrzowskiego opanowania rossiniowskiego bel canto. Z bogatej twórczości operowej Rossiniego artysta ma w swoim repertuarze Rinalda w „Armidzie”, Rodriga w „Otellu”, Don Narcisa w „Turku we Włoszech” czy Corradina w Matyldzie z Shabran”.

Partię tytułową zaśpiewa Aleksandra Opała. Złymi siostrami Kopciuszka, Clorindą i Tisbe będą Hanna Sosnowska-Bill i Barbara Bagińska. Dandiniego zaśpiewa Yuriy Hadzetskyy, wystąpią także Jacek Jaskuła i Tomasz Rudnicki w partiach Don Magnifica i Don Alidora. Spektaklami zadyryguje Adam Banaszak.

Premiera wrocławskiej inscenizacji „Kopciuszka” odbyła się w 2017 roku, reżyserii podjęła się Irina Brook, córka wielkiego mistrza teatru, Petera Brooka. 

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne