REKLAMA

Pan-European Philharmonia w „All-Beethoven Concert” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

23 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Pan-European Philharmonia. Zespół poprowadzi światowej sławy dyrygent Peter Ernest Tiboris, solistą będzie Marios Papadopoulos.

Pan-European Philharmonia to międzynarodowa orkiestra, w skład której wchodzi 70 artystów, występujących na najsłynniejszych scenach świata. Pan-European Philharmonia powstała w 2008 roku z inicjatywy światowej sławy dyrygenta i jej obecnego dyrektora artystycznego Petera Tiborisa.

Peter Ernest Tiboris jest wybitnym grecko-amerykańskim dyrygentem, dyrektorem muzycznym i producentem. Ma za sobą ponad 40-letnią międzynarodową karierę, z czego ostatnich 30 lat spędził w Nowym Jorku jako założyciel i dyrektor artystyczny MidAmerica Productions. Występował w Carnegie Hall, Lincoln Center oraz w wielu innych salach koncertowych na całym świecie, szczególnie w Grecji. Dyrygował wieloma znakomitymi orkiestrami w 24 krajach. „The New York Times” określił go jako elektryzującego, żywiołowego i energetycznego dyrygenta.

Marios Papadopoulos to urodzony na Cyprze brytyjski dyrygent i pianista. Jest założycielem i dyrektorem muzycznym Oxford Philharmonic Orchestra. Po swoim debiutanckim recitalu fortepianowym, który odbył się w 1975 roku w Queen Elizabeth Hall w Londynie, został opisany przez „The Times” jako pianista posiadający wszystkie cechy jednego z najlepszych muzyków na świecie. Występował jako solista z wieloma światowej sławy orkiestrami. Na swoim koncie ma liczne nagrania, m. in. wszystkich sonat Beethovena, wysoko ocenionych przez krytyków. 

W programie usłyszymy dzieła Ludwiga van Beethovena: „I Koncert fortepianowy C-dur op. 15” oraz „VI Symfonia F-dur Pastoralna” op. 68.

Studio Koncertowe Polskiego Radia, 23 marca 2023 roku (czwartek), godz. 19:00. Bilety dostępne tutaj, a tutaj link do wydarzenia na Facebook.

Organizatorem wydarzenia jest Julian Cochran Foundation.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne